6 دلیل برای استفاده نکردن از کامپیوتر معمولی به عنوان سرور

6 دلیل برای استفاده نکردن از کامپیوتر معمولی به عنوان سرور

6 دلیل برای استفاده نکردن از کامپیوتر معمولی به عنوان سرور

در مجموعه گاها با مشتریان عزیزی روبرو می شویم که به صورت آشفته و سراسیمه به ما رجوع کرده و از این بابت ابراز ناراحتی می کنند که از کیس کامپیوتری در مجموعه به عنوان “سرور” جهت صرفه جویی در هزینه ها استفاده کرده اند و اکنون به خاطر عواملی چون مشکلات سخت افزاری ، سوختن قطعات و هارد دیسک ها در اثر جریانات نامعتدل برق و … دچار مشکل شده اند و اکنون هزینه های گزافی بر روی دوش این عزیزان جهت بازگردانی اطلاعاتی همچون اطلاعات و آمار حسابداری ، لیست مشتریان ، آرشیو های مهم و … است چنانکه این مورد در حالت خوشبینانه موضوع است چونکه ممکن است متعصفانه این اطلاعات هیچگاه بازیابی نشوند.

آن زمان است که به این نتیجه می رسیم ” هر کس را بهر کاری ساخته اند ” در ادامه به 6 مورد از دلایلی می پردازیم که چرا نباید “کیس” را جایگزین یک “سرور” کنیم و به مشکلات عدیده ای خودمان را گرفتار نکنیم زیرا که جبران این خرابی ها در بلند مدت نه تنها صرفه جویی نیست بلکه باعث از بین رفتن منابع مجموعه خواهد شد .

 

6 دلیل برای استفاده نکردن از کامپیوتر معمولی به عنوان سرور

6 دلیل برای استفاده نکردن از کامپیوتر معمولی به عنوان سرور

 

استفاده از کامپیوترهای معمولی به عنوان سرور در محیط‌های تجاری و حرفه‌ای ممکن است با مشکلات و ریسک‌های زیادی همراه باشد. در زیر چند دلیل برای عدم توصیه به استفاده از کامپیوترهای معمولی به عنوان سرور آورده شده است:

 

>>>>>جهت استعلام قیمت سرور hp  و خرید سرور hp <<<<<

 

  1. کارایی و قابلیت مقیاس‌پذیری: سرورها برای پشتیبانی از بار کاری سنگین و مدیریت حجم بالای داده‌ها بهینه‌سازی شده‌اند. کامپیوترهای معمولی اغلب در مقایسه با سرورها در زمینه‌های کارایی و قابلیت مقیاس‌پذیری عقب‌مانده هستند.
  2. قابلیت‌های ایمنی و امنیت: سرورها دارای ویژگی‌ها و تکنولوژی‌های امنیتی برتری هستند که برای محافظت از داده‌ها و اطلاعات حساس در محیط‌های کسب و کار ضروری است. این قابلیت‌ها از قبیل رمزنگاری قوی، مدیریت دسترسی و ابزارهایی چون آنتی ویروس سازمانی تحت سرور می باشد.
  3. پایداری و اطمینان: سرورها به‌طور معمول برای کارکرد پایدار و بدون اختلال به صورت 24/7 طراحی شده‌اند. این امکان را فراهم می‌کنند که در مدت زمان طولانی بدون قطعی و مشکلات به کار خود ادامه دهند.
  4. پشتیبانی مدیریت مرکزی: سرورها اغلب از ابزارهای مدیریت مرکزی بهره‌مند هستند که امکان نظارت، پیکربندی، و مدیریت بهینه‌تر سیستم‌ها را فراهم می‌کنند. این ویژگی‌ها در کامپیوترهای معمولی به اندازه کافی پیشرفته نیستند.
  5. پشتیبانی تجهیزات خاص: سرورها معمولاً با قابلیت اتصال به تجهیزات خاصی مانند ذخیره‌سازها، تجهیزات شبکه، و دیگر دستگاه‌های سخت‌افزاری مرتبط با ساختار مرکز داده هماهنگ شده‌اند که باعث می شوند شما مطمئن تر از حفظ اطلاعات حیاتی مجموعه خود باشید .
  6. گزینه‌های پشتیبانی و خدمات پس از فروش: شرکت‌های سازنده سرورها و نمایندگان فروش آنها عمدتاً خدمات پس از فروش و پشتیبانی مرتبط با سرورهای خود را فراهم می‌کنند، که این امکان را فراهم می‌کند تا در صورت بروز مشکلات یا نیاز به به‌روزرسانی و تعویض قطعات از پشتیبانی متخصصانه بهره‌مند شوید.

از این رو، در محیط‌های کسب و کار، به‌خصوص زمانی که نیاز به پایداری، امنیت، و کارایی بالا وجود دارد هیچگاه کیس کامپیوتر ساده را جایگزین یک سرور نکنیم زیرا عواقب جبران ناپذیری در پیش رو دارد و استفاده از سرورهای طراحی شده برای این منظور از سمت ما توصیه می‌شود.

مجموعه کاوش پردازش در این راستا با معرفی سرورهای اقتصادی ، ارائه خدماتی چون مشاوره ، پشتیبانی و خدمات پس از فروش این نوید را به مشتریان عزیز خواهد داد که تا حد امکان از اتفاقات ناخوشایندی چون از دست رفتن اطلاعات و هزینه های اضافی تعویض قطعات سخت افزاری جلوگیری کرده و مایه خوشنودی این عزیزان شویم .

>>>جهت استعلام قیمت آنتی ویروس سازمانی و خرید آنتی ویروس سازمانی<<<

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.