8 دلیل برای استفاده نکردن از کامپیوتر معمولی به عنوان سرور

8 دلیل برای استفاده نکردن از کامپیوتر معمولی به عنوان سرور

در مجموعه گاها با مشتریان عزیزی روبرو می شویم که به صورت آشفته و سراسیمه به ما رجوع کرده و از این بابت ابراز ناراحتی می کنند که از کیس کامپیوتری در مجموعه به عنوان “سرور” جهت صرفه جویی در هزینه ها استفاده کرده اند و اکنون به خاطر عواملی چون مشکلات سخت افزاری ، سوختن قطعات و هارد دیسک ها در اثر جریانات نامعتدل برق و … دچار مشکل شده اند و اکنون هزینه های گزافی بر روی دوش این عزیزان جهت بازگردانی اطلاعاتی همچون اطلاعات و آمار حسابداری ، لیست مشتریان ، آرشیو های مهم و … است چنانکه این مورد در حالت خوشبینانه موضوع است چونکه ممکن است متعصفانه این اطلاعات هیچگاه بازیابی نشوند.

آن زمان است که به این نتیجه می رسیم ” هر کس را بهر کاری ساخته اند ” در ادامه به 6 مورد از دلایلی می پردازیم که چرا نباید “کیس” را جایگزین یک “سرور” کنیم و به مشکلات عدیده ای خودمان را گرفتار نکنیم زیرا که جبران این خرابی ها در بلند مدت نه تنها صرفه جویی نیست بلکه باعث از بین رفتن منابع مجموعه خواهد شد .

 

6 دلیل برای استفاده نکردن از کامپیوتر معمولی به عنوان سرور

استفاده از کامپیوترهای معمولی به عنوان سرور در محیط‌های تجاری و حرفه‌ای ممکن است با مشکلات و ریسک‌های زیادی همراه باشد. در زیر چند دلیل برای عدم توصیه به استفاده از کامپیوترهای معمولی به عنوان سرور آورده شده است:

>>>>>جهت استعلام قیمت سرور hp  و خرید سرور hp <<<<<

 1. طراحی مخصوص کار مداوم: بر خلاف کامپیوترهای شخصی، سرورها به گونه‌ای طراحی شده‌اند تا برای مدت زمان‌های طولانی و بدون وقفه کار کنند (مثلاً یک سال مداوم بدون خاموشی) به همین دلیل قطعات استفاده شده در آنها نیز با کیفیت‌تر و مقاوم‌تر هستند. همچنین سیستم خنک‌کننده مناسب‌تری نیز برای آنها تدارک دیده شده است در نتیجه این محصولات با مشکل حرارت زیاد (البته شرایط محیطی استاندارد) مواجه نیستند. در نتیجه احتمال از کار افتادن آنها و ایجاد وقفه در روند کسب‌وکار شما کمتر است.
 2. سازگاری قطعات داخلی با یکدیگر: یکی از نقاط قوت سرورها نسبت به کامپیوترهای مونتاژی، هماهنگی و سازگاری قطعات داخل آنها با یکدیگر است. سازندگان سرور برای هر قطعه تست‌های کنترل کیفی سختگیرانه‌ای متناسب با وظایفی که سرور برای آن طراحی شده است در نظر می‌گیرند و از سازگاری تمامی قطعات با یکدیگر اطمینان می‌یابند. اما این شرایط در خصوص قطعات مختلف از سازنده‌های مختلف، که در یک کیس مونتاژ می‌شوند وجود ندارد. گاهی ممکن است یک مادربورد و کارت گرافیک حتی از یک سازنده مشترک نیز با یکدیگر سازگار نباشند.
 3. پردازنده‌های مخصوص: پردازنده‌های سرور (عموماً سری زئون) با مدل‌های مخصوص کامپیوترهای معمولی متفاوت هستند. این پردازنده‌ها نسبت به پردازنده دسکتاپِ هم‌رده، از حافظه کش بالاتری برخوردارند که این ویژگی باعث افزایش سرعت پردازش و عملکرد پردازنده می‌شود.
 4. رم‌های مخصوص:سرورها دارای حافظه و رم‌های بسیار سریعی هستند که اثرگذاری بالایی در کارآیی سرور دارند. تا زمانی که سرورها به طور همزمان در حال اجرای وظایف مختلفی هستند، رم سریع و system bus سریع، عواملی حیاتی در حفظ عملکرد بدون تاخیر سیستم هستند. رم‌های “ECC” یا “Error Correcting” به معنای “تصحیح خطا” مخصوص سرورها هستند. این قابلیت به محافظت از ذخیره‌سازی صحیح اطلاعات در رم حین پردازش کمک می‌کند. با اینکه قیمت این رم‌ها کمی بیشتر از رم‌های معمولی است اما در سیستم‌های سرور یک نیاز اصلی هستند.امنیت و سرعت انتقال داده مساله مهمی در سرورها است در نتیجه استفاده از رم های سروری با ویژگی های خاصشان را مورد توجه قرار دهید. استفاده از رم سرور در کامپیوتر مسلتزم پشتیبانی مادر بورد و CPU کامپیوتر است.
 5. کارت شبکه قدرتمند: وظیفه اتصال سرورها به شبکه توسط یک یا چند درگاه رابط انجام می‌شود. این درگاه‌ها با کارت شبکه‌های موجود در کامپیوترهای شخصی عملکرد متفاوتی دارند. آنها وظیفه انتقال سریع‌تر اطلاعات به شبکه به منظور آزادسازی سی پی یو برای انجام پردازش حجم بیشتری از داده‌ها را بر عهده دارند. نتیجه نهایی این است که آنها می‌توانند تحت بار کاری زیاد، اطلاعات بیشتری را نسبت به کارت شبکه‌های معمولی انتقال دهند که به معنای دارا بودن سرعت بیشتر و عملکرد بهتر در شبکه خواهد بود. در مدل‌های جدید سرورها حداقل دو رابط یک گیگابیت در ثانیه تعبیه شده است که امکان پیوند مجازی آنها به منظور دستیابی به پهنای باند بیشتر نیز وجود دارد در حالی که مادربوردهای معمولی دارای یک درگاه شبکه هستند که آن هم برای نقل و انتقال محدود اطلاعات طراحی شده نه پشتیبانی از عملیات چندین کاربر.
 6. قابلیت اتصال Hot یا Hot Plug: یکی از مزایای خاص سرورها، امکان نصب یا جداسازی قطعاتی مثل هارد یا منبع تغذیه هنگام روشن بودن سرور است. این قابلیت کمک می کند تا بدون ایجاد وقفه در عملکرد شبکه امکان انجام تغییرات مورد نظر در سرور میسر گردد. (البته باید توجه داشت که ممکن است این قابلیت در برخی مدل‌های سرورها به طور پیش‌فرض در نظر گرفته نشده باشد.)
 7. قابلیت Raid:یکی از اصلی‌ترین تفاوت‌های سخت‌افزاری بین سرورها و کامپیوترهای شخصی ساختار هاردهاست. برخلاف کامپیوترهای شخصی سرورها دارای چندین هارد هستند اما این هاردها به گونه‌ای تنظیم می‌شوند که به عنوان یک هارد دیده شوند. به این حالت “RAID” یا “Redundant Array of Inexpensive Disks” گفته می شود. این قابلیت برای محافظت از سرورها در برابر خرابی یکی از هاردها که اطلاعات مهم کسب‌وکار شما را در معرض خطر قرار می‌دهد، استفاده می‌شود. اگر یک هارد در آرایش یک Raid از کار بیفتد، به معنی از بین رفتن اطلاعات داخل آن هارد نیست زیرا دیگر هاردهای موجود در آن RAID کماکان حاوی اطلاعات خواهند بود. سطوح مختلفی از RAID وجود دارد اما برای سرورهای مبتدی استفاده از RAIDهای یک و پنج (RAID 1 و RAID 5) رایج‌تر است.
 8. قابلیت مدیریت داخلی:سرورها از یک موتور کنترل داخلی برای اخطار به مدیر شبکه در شرایط بروز اشکال و برقراری دسترسی از راه دور به سرور بهره می‌برند. این موتور در سرورهای اچ پی “HPE iLO” یا “HPE Integrated light out” نام دارد. موتور iLO مجموعه‌ای کامل از قابلیت‌های مدیریتی تعبیه شده در سرور است که کلیه مراحل چرخه عمر سرور را پشتیبانی می‌کند: از نصب و استقرار اولیه و مدیریت مستمر، تا سیستم هشدار و دسترسی از راه دور. این سیستم در کلیه سرورهای نسل 8، سرورهای نسل 9 و سرورهای نسل 10، به صورت پیش‌فرض تعبیه شده است. برخی از امکانات این سیستم به شرح زیر است:
 • امکان مانیتورینگ سلامت داخلی دستگاه و قابلیت هشدار هنگام بروز خطا بدون نیاز به وجود سیستم‌عامل. کافیست یک کابل برق به دستگاه و یک کابل شبکه به درگاه iLO دستگاه متصل باشد تا تا بعد از انجام تنظیمات iLO، بتوان از راه دور به دستگاه دسترسی داشت، آنرا خاموش و روشن کرد و حتی سیستم‌عامل آن را نصب یا تعویض نمود.
 • به منظور افزایش پایداری سیستم و کاهش زمان وقفه در کار آن، سیستم کنترل سلامت دستگاه همواره فعال بوده و به طور مداوم بر سیستم نظارت کرده و هشدارهای لازم در خصوص سلامت دستگاه را اعلام می‌کند، تمامی تنظیمات و تغییرات دستگاه را ثبت و در تاریخچه دستگاه نگهداری می‌کند (لاگ‌های iLO) و این امکان را به کاربر می‌دهد تا از آن خروجی گرفته و در اختیار شرکت پشتیبانی‌دهنده قرار دهد.
 • امکان تنظیم و آماده به کار نمودن یک سرور بدون نیاز به هیچ سی دی و رسانه مجزای دیگر. (یعنی به سی دی Smart Start و به‌روزرسانی Firmware احتیاجی نخواهد بود.)
 • قابلیت دسترسی، توسعه و مدیریت سرور از طریق موبایل و تلفن هوشمند در هر زمان و مکان.

از این رو، در محیط‌های کسب و کار، به‌خصوص زمانی که نیاز به پایداری، امنیت، و کارایی بالا وجود دارد هیچگاه کیس کامپیوتر ساده را جایگزین یک سرور نکنیم زیرا عواقب جبران ناپذیری در پیش رو دارد و استفاده از سرورهای طراحی شده برای این منظور از سمت ما توصیه می‌شود.

مجموعه کاوش پردازش در این راستا با معرفی سرورهای اقتصادی ، ارائه خدماتی چون مشاوره ، پشتیبانی و خدمات پس از فروش این نوید را به مشتریان عزیز خواهد داد که تا حد امکان از اتفاقات ناخوشایندی چون از دست رفتن اطلاعات و هزینه های اضافی تعویض قطعات سخت افزاری جلوگیری کرده و مایه خوشنودی این عزیزان شویم .

>>>جهت استعلام قیمت آنتی ویروس سازمانی و خرید آنتی ویروس سازمانی<<<

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button