کناره‌گیری گوگل از رقابت بر سر اینترنت اشیا!

با اعلام گوگل این پلتفرم به دلیل قوی تر بودن خدمات رقبا نسبت به خود تصمیم بر خداحافظی از رقابت بر سر اینترنت اشیا گرفته است.

اگرچه مایکروسافت نیز مانند گوگل مشغول رقابت بر سر اینترنت اشیا است، ولی در زمینه‌ی اینترنت اشیا به شرکا و رویکردهای مبتنی بر رایانش لبه‌ای وابسته است، اما به گسترش خدمات پایدارش و یکپارچه‌سازی آن با Azure ادامه می‎‌دهد. مدیرعامل مایکروسافت می‌گوید:

خدمات ابری و محاسباتی هوشمند درحال تبدیل به یک نظام رایانش توزیع‌شده سربه‌سر هستند.

پس از سازماندهی مجدد انجام‌شده در ماه آوریل که به مهاجرت تیم‌های مهندسی اینترنت اشیا Azure و PM مایکروسافت به گروه Azure Edge + Platform ختم شد، این شرکت درتلاش است تا تیم‌های اینترنت اشیا و رایانش لبه‌ای خود را با Azure ترکیب کند تا خدمات یکپارچه‌تری را ارائه کند. در آن زمان مسئولان مایکروسافت از قصدشان برای ادغام تیم‌های اینترنت اشیا و رایانش لبه‌ای با سرویس مدیریت Azure Arc و خانواده‌ی محصولات زیرساخت فراهمگارا با نام Azure Stack و سرویس خدمات ابری 5G این شرکت با نام Azure Edge Zones خبر دادند. ادغام سرویس‌های مختلف به مایکروسافت کمک می‌کند امکان مدیریت آسان‌تر را در سراسر جهان ازطریق Azure داشته باشد.

اگرچه چندماهی است رسانه ها به‌دنبال دریافت اخبار جدیدی از برنامه‌های آینده‌ی مایکروسافت در زمینه‌ی خدمات رایانش هستند اما مسئولان مایکروسافت مکرراً اعلام کرده‌اند که اکنون زمان مناسبی برای ارائه‌ی اطلاعات بیشتر نیست. بااین‌حال، مقامات مایکروسافت در کنفرانس خود در خرداد ۲۰۲۲ اطلاعات مختصری را درباره‌ی استراتژی‌ های اینترنت اشیا خود منتشر کردند.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

پاک شدن اطلاعات گوشی به دست هکرها در 4 کشور دنیا!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button