دبیر شورای عالی فضای مجازی در مصاحبه ای درمورد شبکه های اجتماعی داخلی صحبت کرد!

در حالی که اینستاگرام هفته گذشته جدی‌ترین اختلال خود در ایران را پشت سر گذاشت اکنون دبیر شورای عالی فضای مجازی اعلام می‌کند اگر نسبت به توسعه نرم‌افزار و شبکه‌های اجتماعی داخلی غفلت شود، کاربران داخلی از فرهنگ کشورهای بیگانه در نرم‌افزارهای خارجی الگو برداری خواهند کرد. فیروزآبادی همچنین از فعالیت 2 میلیون و 400 هزار واحد صنفی مجازی در اینستاگرام خبر داد.

دبیر شورای عالی فضای مجازی با اشاره به اهمیت تولید و توسعه نرم افزارها و شبکه‌های اجتماعی داخلی، گفت:

اگر نسبت به این موضوع غافل شویم، کاربران داخلی به عنوان مصرف کننده از فرهنگ کشورهای بیگانه در نرم‌افزار خارجی الگوبرداری خواهد کرد.

وی اعتقاد دارد اکنون توسعه روابط اجتماعی، اقتصادی، فرهنگی و ورزشی بدون نادیده گرفتن جایگاه فضای مجازی در کشور امکان‌پذیر نیست و برای رونق کسب و کار در کشور باید به این حوزه جایگاه داده شود:

در حال حاضر 2 میلیون و 400 هزار واحد صنفی مجازی کشور تنها در اینستاگرام فعال است که واکاوی این رقم نشان می‌دهد که فعالیت اقتصادی متصدیان این مشاغل در این فضا از تعداد واحدهای صنفی حقیقی کشور بیشتر است.

فیروزآبادی با اشاره به گسترش روزافزون مشاغل در این فضا، ساماندهی آن‌ها برای افزایش رضایتمندی و کیفیت خدمات به کاربران را اجتناب ناپذیر عنوان کرده و گفت:

باید به توسعه اقتصادی در فضای مجازی اهمیت دهیم چراکه اشتغالزایی در این حوزه به طور حتم راحت تر از شرایط حقیقی با ساخت پالایشگاه و واحدهای صنعتی و تولیدی است.

اگرچه فیروزآبادی از فیلترینگ مستقیم اینستاگرام سخنی به میان نیاورده اما در هفته گذشته اختلال‌های جدی در این سرویس خبرساز شد؛ تا حدی که عده‌ای از کاربران و کارشناسان اکنون بر این باور هستند که سیاست اجرا شده در رابطه با وایبر اکنون در حال اجرا برای اینستاگرام است.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

غول های تکنولوژی علیه حملات سایبری با یکدیگر متحد شدند!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button