جدیدترین گزارش Speedtest از افزایش سرعت اینترنت ایران خبر می‌دهد!

اسپیدتست ماهانه گزارشی درباره سرعت اینترنت ثابت و موبایل در جهان و کشورهای مختلف منتشر می‌کند و حالا در جدیدترین گزارش، سرعت اینترنت در کشورمان افزایش یافته، هرچند این افزایش اندک است.

در جدیدترین گزارش Speedtest برای ماه آوریل 2022 سرعت اینترنت در جهان افزایش پیدا کرده که این موضوع در بخش اینترنت ثابت بیشتر به چشم می‌خورد. در گزارش ماه مارس، سرعت اینترنت ثابت برابر 62.52 مگابیت بر ثانیه بود که در گزارش ماه آوریل به 63.46 مگابیت بر ثانیه افزایش یافته است.

سرعت اینترنت ثابت ایران

طبق گزارش ماه آوریل اسپیدتست، سرعت اینترنت ثابت در ایران افزایش پیدا کرده، هرچند این افزایش چندان قابل توجه نیست. در حقیقت این سرعت از 9.95 مگابیت بر ثانیه به 10.23 مگابیت بر ثانیه افزایش پیدا کرده است. با این سرعت، رتبه ایران یک رتبه بهبود داشته و حالا در رتبه 144ام جهان قرار داریم. در سطح جهان رتبه‌های اول تا سوم تغییری نداشته‌اند و به ترتیب سنگاپور، شیلی و تایلند در این جایگاه‌ها به چشم می‌خورند. سنگاپور که در بالاترین رتبه قرار گرفته، سرعت 207.61 مگابیت بر ثانیه را در اختیار کاربران قرار می‌دهد. در لیست آوریل جای رتبه‌های چهارم و پنجم عوض شده و حالا هنگ‌کنگ چهارم است.

سرعت اینترنت موبایل ایران

در بخش اینترنت موبایل هم سرعت در کشورمان افزایش یافته و از 24.90 مگابیت بر ثانیه گزارش قبلی، به 24.95 مگابیت بر ثانیه رسیده که البته بسیار ناچیز است. با این وجود همین میزان کم هم باعث شده که رتبه کشورمان بهبود پیدا کند و حالا در رتبه 73ام جهان قرار داریم. در سطح جهانی اگرچه امارات متحده عربی با سرعت 134.48 مگابیت بر ثانیه همچنان در رتبه اول به چشم می‌خورد، اما جایگاه‌های بعدی تغییراتی را تجربه کرده‌اند. برای مثال حالا قطر دومین کشور از نظر سرعت اینترنت موبایل به حساب می‌آید و نروژ سوم است. در رتبه چهارم همچنان کره جنوبی قرار دارد، اما عربستان سعودی و کویت هر کدام با دو پله صعود در رتبه‌های پنجم و ششم قرار گرفته‌اند. سرعت اینترنت موبایل در این کشورها به ترتیب برابر 105.42 و 105.14 مگابیت بر ثانیه است که تفاوت چشمگیری با سرعت 24.95 مگابیتی ایران دارند.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.