سیسکو برای حافظه های معیوب در سرورهای خود هشدار داد!

سیسکو از مشتریان می‌خواهد تا حافظه‌های ناقص را در برخی از سرورهای سیستم محاسباتی یکپارچه (UCS) خود قبل از خرابی جایگزین کنند. این مشکل به دلیل یک خطای ساخت در 24 ماژول حافظه درون خطی دوگانه (DIMM) است که خطاهای حافظه قابل اصلاح دائمی را نشان می دهند که اگر در جای خود باقی بمانند می توانند سرورها را آفلاین کنند. مشکل در حافظه های   16 ، 32 و 64 گیگابایتی مشاهده می شود.

سیسکو این نقص ها را به عنوان انحرافات تولیدی توصیف می کند که بر ماژول های حافظه استفاده شده برای ایجاد DIMM ها تأثیر می گذارد. طبق هشدار سیسکو، تمام قطعات مشکل ساز در اواسط تا پایان سال 2020 ساخته شده اند.

یکی از علائم مشکل این است که DIMM ها خطاهای حافظه قابل اصلاح دائمی را نشان می دهند. در صورت عدم درمان، DIMM ها در نهایت ممکن است با یک رویداد حافظه غیرقابل اصلاح مواجه شوند. اگر در طول زمان اجرا با خطاهای غیر قابل اصلاح مواجه شوید، باعث بازنشانی ناگهانی و غیرمنتظره سرور می شود. اگر در حین خودآزمایی روشن (POST) با آن مواجه شوید، DIMM ترسیم می شود و کل حافظه موجود کاهش می یابد. در برخی موارد ممکن است یک خطای بوت مشاهده شود.

این شرکت خاطرنشان کرد که ویژگی‌های سیستم‌عامل و ویژگی‌های قابلیت اطمینان، در دسترس بودن و سرویس‌پذیری حافظه (RAS) ممکن است گستره خطاهای قابل تصحیح را پنهان کنند، بنابراین به مشتریان توصیه می‌شود در معرض قرار گرفتن خود بر اساس عدم گزارش خطا قضاوت نکنند. در عوض، آنها باید بررسی کنند که آیا شماره سریال قسمت مشکوک پرچم گذاری شده است یا خیر.

این فرآیند در هشدار سیسکو توضیح داده شده است که محصولات بالقوه معیوب را فهرست می کند. قطعات جایگزین از سیسکو موجود است.

 

منبع: وب سایت Network World

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button