هوش مصنوعی پیشرفته برای نظارت بر ذهن توسط دولت چین!

محققان چینی مدعی شدند یک هوش مصنوعی پیشرفته توسعه داده اند که از طریق امواج مغزی و حالات چهره می تواند اندیشه و درک سیاسی ذهن افراد را بخواند. آنها قصد دارند از این هوش مصنوعی برای نظارت بر ذهن مقامات حزب کمونیسم و ارزیابی وفاداری آنها استفاده کنند. در سالهای اخیر فناوری هایی مانند یادگیری ماشینی، تشخیص چهره و هوش مصنوعی در پلیس چین به شدت مورد استفاده قرار گرفته است.

هوش مصنوعی مورد نظر می تواند حالات چهره امواج مغزی اعضای حزب کمونیست را بررسی کند تا بتواند میزان پذیرش آموزش فکری در آنها را بسنجد. به گفته دیدی تانگ خبرنگار تایمز در پکن مقاله ای در مورد این فناوری در اول ژانویه منتشر شد. اما در مدت کوتاهی این مقاله حذف شد. در این مقاله به طور کامل در مورد نحوه کار این سیستم توضیح داده شده بود به طوری که علاوه بر مشخص کردن نحوه پذیرش اندیشه ها و آموزش های سیاسی این سیستم می‌توان داده های واقعی را برای آموزش فکری و سیاسی نیز فراهم کند. ویدئوی منتشر شده همراه با مقاله که اکنون حذف شده است نیز در مورد اجرای این فناوری روی یک محقق با استفاده از فناوری خواندن امواج مغزی بوده است.

دولت چین پیش از این نیز از چنین سیستم هایی برای خواندن امواج مغزی افراد استفاده کرد این کشور در سال ۲۰۱۸ از فناوری اسکن مغز برای کارگران کارخانه در هانگژو گزارش هایی را منتشر کرده بود. در آن زمان برای ارزیابی احساسات کارگرها و همچنین تشخیص احساساتی مانند افسردگی، اضطراب یا خشم از الگوریتم های هوش مصنوعی استفاده شده بود.

 

منبع: وب سایت تکنا

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button