دسترسی ۱۷ هزار نفر به ارتباطات پایدار و پرسرعت در یک هفته!

«عیسی زارع‌پور» وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات امروز (سه‌شنبه) در پست اینستاگرامی خود نوشت: در هفته پایانی اردیبهشت‌ماه، در سراسر ایران ۷۰ روستا به شبکه ملی اطلاعات پیوستند.

وی افزود: به واسطه این اتصال در مجموع چهار هزار و ۹۶۶ خانوار با بیش از ۱۷ هزار نفر جمعیت از ارتباطات پایدار و پرسرعت برخوردار شدند.

زارع‌پور خاطرنشان‌کرد: باید به عهدمان در اتصال همه روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به شبکه ملی اطلاعات تا پایان امسال عمل کنیم.

وی با تاکید بر سختی این کار، تاکید کرد: نیاز به حمایت دولت و مجلس و مشارکت مردم داریم. ان‌شالله پیش روستاییان عزیز روسفید خواهیم شد. این مسیر ادامه خواهد داشت.

سال گذشته اعلام شد ۹۸.۸ درصد جمعیت روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت متصل هستند، اما بر اساس معیار جدیدی که وزارت ارتباطات برای متصل بودن روستاها به اینترنت مدنظر قرار داده است، میانگین اتصال روستاها به اینترنت به حدود ۸۰ درصد رسید.

بر اساس معیارهای جدید که اینترنت با کیفیت و پایدار را مدنظر قرار می‌داد، برخی روستاها از فهرست روستاهای متصل خارج شدند تا مشکلات آن‌ها در دسترسی مناسب به اینترنت رفع شود. جدیدترین آمار برخطی که در سامانه «دیار» موجود است، حکایت از اتصال بیش از ۸۶ درصد از روستاهای بالای ۲۰ خانوار کشور به اینترنت دارد.

جمعیت روستایی ایران اکنون از ۲۰ میلیون نفر عبور کرده و در ۳۹ هزار روستای کشور پنج میلیون و ۹۰۳ هزار و ۶۴۵ خانوار زندگی می‌کنند. ۳۴ هزار و ۸۷۹ روستا به شبکه ملی اطلاعات و ۳۳ هزار و ۷۹ روستا به تلفن ثابت روستایی متصل هستند.

 

منبع: وب سایت قطره

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.