اینترنت 5G

آنچه باید در مورد اینترنت G5 بدانید!

1. اینترنت 5G چیست؟

جواب: اینترنت 5G (نسل پنجم اینترنت موبایل) یک استاندارد بی سیم جهانی جدید بعد از (1G, 2G, 3G, 4G) است. اینترنت 5G یک نوع جدید از شبکه را فعال میکند که برای اتصال مجازی انسان ها و بقیه چیزها باهم دیگر ساخته شده است که شامل: دستگاه ها، ماشین ها، اشیاء و… میشود.

فناوری بی‌سیم 5G برای ارائه سرعت چند گیگابیت بر ثانیه، تأخیر بسیار کم، قابلیت اطمینان بیشتر، ظرفیت شبکه عظیم، افزایش دسترسی و تجربه کاربری یکنواخت‌تر به کاربران بیشتر طراحی شده است. عملکرد بالاتر و بهره وری بهبود یافته، تجربیات کاربران را تقویت می کند و صنایع جدید را به هم متصل می کند.

   

2. تفاوت بین 5G و نسل های دیگر اینترنت چیست؟

جواب: نسل های اینترنت 1G, 2G, 3G, 4G

نسل اول (1G):

دهه 1980: اینترنت 1G صدای آنالوگ را ارائه کرد.

نسل دوم (2G):

اوایل دهه 1990: اینترنت 2G صدای دیجیتال را معرفی کرد (به عنوان مثال CDMA- Code Division Multiple Access).

نسل سوم (3G):

 

اوایل دهه 2000: اینترنت 3G داده های تلفن همراه (مانند CDMA2000) را به ارمغان آورد.

نسل چهارم (4G):

دهه 2010: 4G LTE عصر پهن باند تلفن همراه را آغاز کرد.

1G, 2G, 3G, 4G همگی به 5G منتهی شدند و این اینترنت نسل جدید به گونه ای طراحی شده است که اتصال بیشتری نسبت به قبل در دسترس داشته باشد.

G5 یک رابط هوایی یکپارچه و توانمندتر است. این اینترنت با ظرفیت گسترده ای طراحی شده است تا تجربیات کاربر نسل بعدی را فعال کند و خدمات جدیدی را ارائه دهد.

3. چگونه و چه زمانی 5G بر اقتصاد جهانی تأثیر می گذارد؟

جواب: از طریق یک مطالعه شاخص اقتصاد 5G، متوجه شدیم که اثر اقتصادی کامل 5G احتمالاً تا سال 2035 در سراسر جهان تحقق خواهد یافت – از طیف گسترده‌ای از صنایع حمایت می‌کند و به طور بالقوه امکان تولید کالاها و خدمات به ارزش 13.1 تریلیون دلار را فراهم می‌کند.

همچنین این مطالعه نشان داد که زنجیره ارزش اینترنت 5G (شامل OEM ها، اپراتورها، سازندگان محتوا، توسعه دهندگان اپلیکیشن و مصرف کنندگان) به تنهایی می تواند تا بیش از 22.8 میلیون شغل برای هر فرد در پکن در چین را پشتیبانی کند. بسیاری از برنامه های نوظهور و جدید وجود دارند که در آینده تعریف خواهند شد. تنها زمان، نشان خواهد داد که «اثر 5G» کامل بر اقتصاد چه خواهد بود.

 

4. 5G در کجا استفاده میشود؟

جواب: به طور کلی، 5G در سه نوع اصلی سرویس متصل به هم، از جمله پهنای باند موبایل پیشرفته، ارتباطات حیاتی ماموریت و اینترنت اشیا عظیم استفاده می شود. قابلیت 5G این است که برای سازگاری پیشرو طراحی شده و توانایی پشتیبانی انعطاف پذیر از خدمات آینده که امروزه ناشناخته هستند را دارد.

 

پهنای باند موبایل پیشرفته

علاوه بر بهبود تلفن‌های هوشمند ما، فناوری تلفن همراه 5G می‌تواند تجربه‌های همهجانبه جدیدی مانند VR و AR را با سرعت داده‌های سریع‌تر و یکنواخت‌تر، تأخیر کمتر و هزینه به ازای هر بیت کمتر را ایجاد کند.

 

ارتباطات حیاتی ماموریت

5G خدمات جدیدی را ارائه خواهد داد که می‌تواند صنایع را با پیوندهای فوق‌العاده قابل اعتماد، در دسترس و کم تأخیر مانند کنترل از راه دور زیرساخت‌های حیاتی، وسایل نقلیه و روش‌های پزشکی را متحول کند.

 

اینترنت اشیا عظیم

5G قرار است به طور یکپارچه تعداد زیادی از حسگرهای تعبیه‌شده را تقریباً در همه شیء از طریق توانایی کاهش نرخ داده، قدرت و تحرک به هم متصل کند و راه‌حل‌های ارتباطی بسیار کم‌هزینه و به صرفه تری را ارائه دهد.

 

5. سرعت 5G چقدر است؟

جواب: 5G برای ارائه حداکثر سرعت داده تا 20 گیگابیت بر ثانیه بر اساس الزامات IMT-2020 طراحی شده است. فناوری های کوالکام ، Qualcomm® Snapdragon™ X65 برای دستیابی به حداکثر سرعت 10 گیگابیت بر ثانیه در اوج نرخ داده‌های downlink طراحی شده است.

اما 5G چیزی فراتر از سرعت است. علاوه بر اوج نرخ داده بالاتر، 5G به گونه ای طراحی شده است که ظرفیت شبکه بسیار بیشتری را با گسترش به طیف های جدید مانند mmWave را فراهم کند.

6. آیا 5G هم اکنون در دسترس است؟

جواب: بله،5G در حال حاضر امروز اینجاست، و اپراتورهای جهانی راه اندازی شبکه های جدید 5G را در اوایل سال 2019 آغاز کردند. همچنین، همه تولیدکنندگان بزرگ تلفن در حال تجاری سازی تلفن های 5G هستند. و به زودی، حتی افراد بیشتری ممکن است بتوانند به 5G دسترسی داشته باشند.

البته برای دسترسی به این نسل از اینترنت به موارد زیر نیاز دارید:

  • تلفن همراه با قابلیت پستیبانی از 5G (آیفون های جدید، موبایل های POCO و…)
  • سیم کارت 5G (که به گوش میرسد تا پایان امسال “1401” به آن خواهیم رسید)

 

5G در بیش از 60 کشور و در حال افزایش است. ما شاهد عرضه و پذیرش بسیار سریع‌تر در مقایسه با 4G هستیم. مصرف کنندگان در مورد سرعت بالا و تاخیر کم بسیار هیجان زده هستند. اما5G  فراتر از این مزایا است و همچنین قابلیت خدمات حیاتی، پهنای باند تلفن همراه پیشرفته و اینترنت اشیاء عظیم را ارائه می دهد. در حالی که پیش‌بینی زمان دسترسی همه به 5G دشوار است، ما شاهد شتاب بزرگ راه‌اندازی 5G در سال اول آن هستیم و انتظار داریم کشورهای بیشتری شبکه‌های 5G خود را در سال 2020 و پس از آن راه‌اندازی کنند.

 

منبع: وب سایت Qualcomm

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.