آماده سازی زیرساخت‌ها برای فناوری جدید نسل پنجم اینترنت همراه!

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما مرکز خراسان جنوبی، آذری نصرآباد به مناسبت هفته ارتباطات در جمع خبرنگاران با اشاره به اینکه ۸۰ درصد جمعیت کل استان و ۵۱ درصد جمعیت روستایی استان تحت پوشش اینترنت پر سرعت قرار دارند افزود:  آماده سازی زیرساخت‌های لازم برای تکنولوژی نسل ۵ تلفن همراه، توسعه فیبر نوری از مهمترین کار‌های زیر ساختی استان در سطح شهر‌ها و روستا‌ها است.

وی گفت: توسعه شبکه تلفن ثابت، توسعه شبکه دیتا اعم از ADSL، VDSL و FTTH جزو رویکرد‌های اصلی شرکت مخابرات استان است.

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی  با اشاره به اینکه دسترسی جامعه به فناوری دیجیتال با کیفیت و به موقع از مهمترین موضوعات مد نظر شرکت مخابرات است افزود: در استان بالغ بر هزار میلیارد تومان در بخش‌های مرتبط با زیرساخت‌های مخابراتی سرمایه گذاری شده است.

آذری نصرآباد از بهره برداری ۶۹۳ طرح در هفته ارتباطات در استان خبر داد و گفت: برای این پروژه‌ها ۲۱۸ میلیارد تومان هزینه شده که بخشی بصورت ملی و‌همزمان با سراسر کشور به بهره برداری رسیده و تعدادی نیز آماده‌ی بهره برداری است. وی گفت:  نصب و راه اندازی ۱۰۴ سایت تلفن همراه جدید در استان، ارتقاء ۵۷ سایت تلفن همراه به تکنولوژی ۳ G و ارتقاء ۸۷ سایت تلفن همراه به تکنولوژی ۴ G از جمله این پروژه هاست.

5g

مدیر مخابرات منطقه خراسان جنوبی در این نشست با اشاره به اینکه نرخ تعرفه‌ای مخابرانی در بخش تلفن ثابت ۱۳ سال است که تغییری نکرده است گفت: مقرون به صرفه نبودن نگهداری برخی مراکز مخابراتی، همراهی نکردن برخی دستگاه‌های اجرایی برای انجام بهتر  طرح‌ها و عدم تمایل پیمانکاران برای انجام پروژه‌های توسعه‌ای به دلیل نوسانات قیمت‌ها از جمله مشکلات پیش روی شرکت ارتباطات است.

اینترنت نسل پنجم، نوعی شبکه جدید بر بستر نوآوری روز است که نه تنها پهنای باند تلفن های همراه امروزی را افزایش می دهد، بلکه شبکه های تلفن همراه را نیز به طرز شگفت انگیزی گسترش می دهد.

 

منبع: وب سایت قطره

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button