کروم کاربران را تنها از یک چهارم سایت های مشکوک محافظت می کند!

سازمان حمایت از مصرف کننده در انگلیس ادعا می کند مرورگر وب کروم کاربران را از بازدید فقط یک چهارم سایت های مشکوک فیشینگ باز می دارد.

این گروه حمایت از مصرف کننده ادعا می کند تحقیقی درباره آدرس های وب ۸۰۰ سایت فیشینگ تازه کشف شده، نشان داد گوگل کروم در رایانه های مجهز به نرم افزار ویندوز ۲۸ درصد و در رایانه های مک اپل فقط ۲۵ درصد سایت های مذکور را حذف می کند.

سازمان مذکور ادعا می کند همین تست را در مرورگرهای وب دیگر انجام داده که میان آنها موزیلا (متعلق به فایرفاکس) بهترین عملکرد را داشت و در رایانه های مجهز به ویندوز ۸۵ درصد و در رایانه های مک ۷۸ درصد وب سایت های فیشینگ را مسدود می کند.

در عملیات فیشینگ مجرمان سایبری پیامی را نشان می دهند تا کاربران را وادار به کلیک روی لینکی با وب سایت جعلی کنند. در این وب سایت ویروس ها روی دستگاه نصب می شود یا از افراد خواسته می شود اطلاعات خصوصی شان را فاش کنند. به این ترتیب اطلاعات مالی یا حساب های بانکی آنلاین فاش می شود.

chrome

سخنگوی گوگل در واکنش به این یافته ها گفته اظهار نظر در این باره سخت است زیرا محتوای اندکی درباره روش تهیه گزارش وجود دارد و تا زمانی که گزارش کامل شرکت بررسی نشود، شرکت نمی تواند صحت اطلاعات را تایید کند.

کلاهبرداری های فیشینگ به شکل ایمیل، پیامک و پیام های مستقیم در شبکه های اجتماعی ظاهر می شوند.

مرکز ملی امنیت سایبری انگلیس برای مقابله با کلاهبرداری های فیشینگ به افراد توصیه می کند تا قبل از کلیک روی هرلینک ارسالی با دقت کلیک کنند.

 

منبع: وب سایت شفقنا

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button