پاداش گوگل به محققان امنیتی در سال 2022

پاداش گوگل به محققان امنیتی در سال 2022

با توجه به گزارشات، پاداش گوگل به محققان امنیتی در سال 2022، 605 هزار دلار بوده است. این مبلغ بیشترین مبلغ پرداخت شده به یک زنجیره آسیب‌پذیری از پنج باگ در اندروید است.

پاداش گوگل به محققان امنیتی

پاداش گوگل به محققان امنیتی

پاداش گوگل به محققان امنیتی

گوگل برای افزایش امنیت پلتفرم و محصولات خود، برنامه پاداش آسیب پذیری (Vulnerability Reward Program) را اجرا می‌کند. این برنامه شامل اندروید، کروم، گوگل پلی و سرویس وب است.

اکنون نیز اعلام شده است که گوگل در سال 2022، به عنوان بخشی از هدف خود، در مجموع 12 میلیون دلار برای یافتن 2900 آسیب پذیری به محققان امنیتی پرداخت کرده است.

پاداش گوگل به محققان امنیتی نسبت به سال 2021 مقداری افزایش داشته است. گفتنی است این مبلغ در سال قبل 3 میلیون دلار کمتر بوده است.

بیشترین مبلغ

گوگل طی یک وبلاگ از برنامه پاداش آسیب پذیری خود در سال 2022 رونمایی کرد. در این وبلاگ یک گزارش کلی از همکاری گوگل با محققان امنیتی برای یافتن آسیب پذیری قرار دارد.

طبق این گزارش بیشترین مبلغ برای پاداش آسیب پذیری مربوط به باگ اندرویدی است. گوگل برای این باگ 605 هزار دلار هزینه کرده است.

محققی که این باگ را یافت کرده است gzobqq نام دارد.

جزئیات بیشتر

در سال 2021 نیز گوگل به یک تیم تحقیقاتی بابت یافت یک باگ بزرگ در اندروید مبلغ 157 هزار دلار پرداخت کرد. گوگل برای یافت باگ به محققان جوایز مالی بسیار خوبی می‌دهد.

علاوه بر جوایز پرداختی به محققان امنیتی، گوگل به بیش از 170 محقق برای زیر نظر گرفتن کار های این شرکت بیش از  هزار دلار کمک مالی کرده است

گوگل برای زنده ماندن و محبوبیت نزد کاربران همیشه باید بهترین کیفیت را از خود به نمایش بگذارد. اگر گوگل به خوبی به نیاز کاربران پاسخ ندهد پس از مدتی حیات خود را از دست می‌دهد.

حال باید دید گوگل تا چه زمانی در اوج خواهد ماند و به حیات خود ادامه خواهد داد.

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button