سامانه‌های وزارت کشاورزی مورد حمله هکرها قرار گرفت!

برخی از سامانه ‌های مرتبط با وزارت جهاد و کشاورزی مورد حمله هکرها قرار گرفتند و تصاویری از این حمله سایبری در فضای مجازی منتشر شده که نشان می‌دهد هکرها چندین وبسایت مرتبط با این وزارتخانه را مورد حمله قرار داده‌اند. این حمله سایبری چند ماه پس از حمله سایبری به سامانه‌ های مرتبط با نهادهایی چون وزارت ارشاد و صدا و سیما صورت می‌گیرد.

برخی سایت‌های خبری با انتشار تصاویری زمان حمله سایبری اخیر را مرتبط با ساعت ۱۱.۱۵ روز دوشنبه ۵ اردیبهشت ماه می‌دانند. این سایت‌ها هویت گروه هکری را مربوط به منافقین دانستند و به نظر می‌رسد برخی سامانه‌ها نظیر سامانه موسسه پژوهش‌های برنامه‌ریزی، اقتصاد کشاورزی و توسعه روستایی مورد حمله قرار گرفته است. تصاویر منتشر شده از هکرها از داخل این سامانه‌ها و کارتابل آنها را نشان می‌دهد و تصاویر قبل و بعد از این حملات سایبری را نیز به نمایش در می‌آورد. باید گفت تعدادی از این سامانه‌ها هم‌اکنون از دسترس خارج هستند و مشکل برخی از آنها نیز برطرف شده است.

 

لازم به ذکر است تا لحظه نگارش این خبر بیانیه رسمی از سوی دولت درباره این حمله سایبری منتشر نشده است اما مشاهدات کاربران نشان از این دارد که وبسایت‌های مربوطه با اختلال مواجه هستند.

ناگفته نماند صدا و سیما و تلویزیون نیز در روزهای پایانی سال گذشته مورد حمله سایبری هکرها قرار گرفته بودند و به نظر می‌رسد حملات سایبری به نهادهای دولتی و حاکمیتی از سوی گروهک ‌های منافقین ادامه دارد.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button