مایکروسافت با کمبود ظرفیت و منابع مراکز در سراسر جهان مواجه شده است!

مشتریان خدمات ابری برای رفع نیازهای خود در مقیاس‌های بزرگ معمولاً از منابع نامحدود سرویس‌دهندگان استفاده می‌کنند. مایکروسافت Azure مثل سایر خدمات‌دهندگان ابری در چندسال گذشته برای پاسخ‌گویی به نیاز‌های شرکت‌ها و کارمندانی که از راه‌دور فعالیت می‌کنند، با افزایش تقاضا مواجه شده است. متأسفانه این شرایط باعث شده برخی مشتریان غول فناوری مستقر در ردموند، تأثیر این افزایش تقاضا را احساس کنند زیرا به‌نظر می‌رسد ظرفیت‌های شبکه‌ی این شرکت با محدودیت مواجه شده است.

براساس مقاله‌ی اخیر The Information، ده‌ها مرکز داده‌ی Azure ازجمله مراکز کلیدی در واشنگتن، اروپا و آسیا، درحال‌حاضر با ظرفیت کاهش‌یافته کار می‌کنند. این کمبود ظرفیت که به‌عوامل مختلفی نسبت داده می‌شود، می‌تواند منجر به ناتوانی مشتریان در استفاده از زیرساخت‌ها و خدمات مبتنی‌بر ابر Azure شود؛ مشتریانی که برای انجام فعالیت‌های روزانه‌ی خود به این شرکت اعتماد کرده‌اند.

ناتوانی در دسترسی به تراشه‌های موردنیاز و قطعات دیگر، مایکروسافت و بسیاری از خدمات‌دهندگان ابری دیگر را در موقعیتی قرار داد که نیاز به ظرفیتی بیشتر از ظرفیت زیرساخت‌های موجود آن‌ها دارد. با وجود کمبود منابع، این شرکت به بازاریابی خدمات ابری خود ادامه داد و کاربران را به زیرساخت قدیمی خود هدایت کرد.

مایکروسافت از آن زمان برای رفع این مشکلات با راه‌اندازی مراکز داده‌ی جدید در سراسر جهان، برای افزایش ظرفیت کلی خدمات خود تلاش کرده است. اگرچه این ایده گامی در مسیر درست به‌نظر می‌رسد، اما الزاماً مشکل مشتریانی را که درحال‌حاضر در منطقه‌ی فعلی خود با مشکلاتی مواجه هستند، برطرف نمی‌کند. این شرکت علاوه‌بر توسعه‌ی زیرساخت‌ها، برای رسیدگی به مشکلات جاری کمبود ظرفیت بیانیه‌هایی را به‌طور دوره‌ای منتشر می‌کند. ماه گذشته مایکروسافت Azure به مشتریان خود هشدار داد که شاید به‌دلیل رشد بی‌سابقه‌ی مشتریان در مناطق خاص، با مشکلاتی مواجه شوند. این هشدار با راهنمایی برای عیب‌یابی خرابی‌های تخصیص ماشین‌های مجازی همراه بود.

نمایندگان مایکروسافت اظهار داشتند که کمبود منابع و ظرفیت خدمات ابری احتمالاً تا سال ۲۰۲۳ در مراکز کلیدی مثل US West 2 ادامه خواهد داشت. مرکز داده‌ی ایالت واشنگتن از زمان عملیاتی‌شدن در سال ۲۰۰۷، یکی از پراستفاده‌ترین و درنتیجه محدود‌ترین مراکز بوده است. این شرکت هنگام انتخاب بهترین منطقه و مرکز داده، راهنمایی به مشتریان ارائه نمی‌دهد و این امر باعث می‌شود مشتریان به نزدیک‌ترین مرکز داده‌ روی آورند.

 

منبع: وب سایت زومیت

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button