سگ رباتیک همراه با مسلسل!

الکساندر آتامانوف(Alexander Atamanov)، موسس یک شرکت روسی هاوربایک، ویدئویی منتشر کرده است که یک سگ رباتیک متعلق به شرکت UnitreeYushu را با قیمت حدودی ۳۰۰۰ دلار نشان می‌دهد که در تپه‌های پوشیده از برف به تیراندازی می‌پردازد.

در برهه‌ای که از پهپادهای خود مختار برای هدف قرار دادن تروریست‌ها استفاده می‌شود و ارتش ایالات متحده، سگ رباتیک تک تیرانداز مجهز به اسلحه متعلق به خود را دارد، این ویدئو به ما یادآوری می‌کند که این نوع سلاح‌های ترسناک در حال حاضر تبدیل به یک واقعیت شده‌اند.

به گزارش وایس(Vice)، به نظر می‌رسد که این سگ رباتیک که توسط سازنده‌اش “سگ فناوری”(technology dog) نامیده می‌شود، یک تفنگ روسی معروف به “PP-۱۹ Vityaz” را در پشت خود حمل می‌کند، که نوعی مسلسل دستی است.

موارد زیادی در مورد قابلیت‌های این سگ ویران‌گر وجود دارد که نمی‌دانیم، اما می‌توان گفت که این سگ رباتیک در کنترل لگد اسلحه مشکل دارد و با هر بار شلیک، ربات باید دوباره تعادل خود را به دست بیاورد.

شرکت بوستون داینامیکس(Boston Dynamics) که سگ‌های رباتیک می‌سازد، می‌گوید که سگ‌ها را برای افرادی که قصد دارند ربات‌ها را به سلاح تبدیل کنند، تولید نمی‌کند. با این حال، سازمان‌هایی مانند اداره پلیس نیویورک سیتی(NYPD) پیش از این از  سگ‌های رباتیک برای گشت‌زنی در ساختمان‌های آپارتمانی استفاده کرده‌اند و انتقاد طرفداران آزادی‌های مدنی را برانگیخته‌اند. شرکت‌های دیگر نیز به دنبال سگ‌های رباتیک با قابلیت‌های خشونت‌آمیز هستند.

شرکت “SWORD Defense Systems” سلاحی دقیق برای سگ‌های رباتیک ارائه کرده است که می‌تواند از فاصله‌ی ۱.۲ کیلومتری به هدف شلیک کند. از این سگ‌های رباتیک که با اسلحه‌ای با گلوله‌های ۶.۵ میلی متری قادر بود اهداف را از فاصله ۳۹۴۰ فوتی(۱.۲ کیلومتری) مورد هدف قرار دهد، در نمایشگاه تجاری ارتش ایالات متحده در ماه اکتبر رونمایی شد.

این سلاح که “SPUR” نام دارد، پشت سگ رباتیک که در این مورد سگی متعلق به شرکت “Ghost Robotics” است، قرار می‌گیرد. وزن این اسلحه ۷.۷ کیلوگرم بوده و دارای یک دوربین حرارتی با قدرت بزرگنمایی ۳۰ برابری است و می تواند اهداف را در روز یا تاریکی شب تشخیص دهد.

 

منبع: وب سایت ایسنا

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button