ارسال ربات جراح به ایستگاه فضایی توسط ناسا!

ناسا قصد دارد طی همکاری با دیگر سازمان های فضایی در ماموریتی جدید یک ربات جراح به ایستگاه فضایی ارسال کند. در آینده ای نزدیک فضانوردان بسیاری با کمک ناسا و یا دیگر آژانس های فضایی به فضا ارسال خواهند شد. در این دوره از ارسال فضانوردان برخلاف ماموریت آپولو دوره های اقامت دراز مدت و چندین ماه به طول خواهد انجامید. ماموریت هایی نیز برای سفر به مریخ و عملیات های چند ماهه روی سطح این سیاره انجام خواهد شد.

از طرفی شرکت های خصوصی تلاش دارند تا اقامت در مدار پایینی زمین یا ایستگاه های فضایی را به صورت تجاری درآورند. بدین ترتیب در آینده میلیونها نفر ممکن است در اقامتگاه های فضایی یا سکونتگاه هایی غیر از زمین زندگی کنند. زندگی در فضا و اقامت در آنجا نیز ممکن است با چالشهای بسیاری همراه باشد. در صورت بیمار یا زخمی شدن فضانوردان در آنجا امکان ارائه فوریت های پزشکی و یا عمل های جراحی وجود ندارد.

پروفسور شین فاریتور از دانشگاه نبراسکا-لینکلن یک ربات جراح طراحی کرده است و قصد دارد آن را به ایستگاه فضایی بین المللی ارسال کند. قرار است پلتفرم ربات جراح میرا در سال ۲۰۲۴ به ایستگاه فضایی ارسال شود. در این ایستگاه طی مأموریت هایی توانایی های این ربات جراح مورد ارزیابی قرار خواهد گرفت.

پروفسور فاریتو از دانشکده مهندسی نبراسکا همکاری هایی با مرکز پروازهای فضایی و آزمایشگاه پیشرانش جت ناسا داشته است. همکاری وی در زمینه طراحی و مونتاژ سطح نوردهای ناسا و برنامه ریزی حرکتی آنها بوده است. فاریتو در سال ۲۰۰۶ با همکاری یک استاد سابق جراحی به نام الینیکوف شرکت شکاف مجازی را تأسیس کرد.

فاریتو قصد دارد سال آینده طی همکاری با ریچل واگنر دانشجوی مهندسی این ربات را برای آغاز فاز آزمایشی در  ایستگاه بین المللی آماده کنند. این آماده سازی شامل طراحی بخش نرم افزار، قرارگیری ربات در محفظه آزمایشگاهی و همچنین ارزیابی استحکام آن در فضا و تحمل شرایط پرتاب است.

 

منبع: وب سایت تکنا

بیشتر بخوانید:

آسیب پذیری بسیار خطرناک در گوگل!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button