سنگاپور مرکز تست امنیتی را افتتاح کرد!

مرکز مشترکی که توسط آژانس امنیت سایبری سنگاپور و یک دانشگاه محلی راه اندازی شده است، تست امنیت را تسهیل می کند و استعدادهای ارزیابی امنیت را آموزش می دهد.

آژانس امنیت سایبری سنگاپور (CSA) و دانشگاه فناوری نانیانگ (NTU) مرکز مشترکی را افتتاح کرده اند که تولیدکنندگان و توسعه دهندگان می توانند از آن برای آزمایش و تأیید امنیت محصولات خود استفاده کنند.

این مرکز 19.5 میلیون دلاری که مرکز ملی ارزیابی (Nice) نامیده می شود، تحقیقاتی را در مورد تکنیک های ارزیابی امنیتی پیشرفته انجام خواهد داد و مجموعه ای از استعدادهای ارزیابی امنیتی را ایجاد خواهد کرد.

Nice به تجهیزات پیشرفته ای مجهز خواهد شد که ارزیاب های امنیتی و توسعه دهندگان می توانند از آنها برای انجام ارزیابی در بالاترین سطح اطمینان استفاده کنند.

این مرکز که به پشتوانه تلاش‌های CSA برای ارتقای شیوه‌های امنیتی طراحی شده است. همچنین مجموعه‌ای از کارکنان تحقیقاتی و فنی متخصص برای استفاده از تجهیزات و به اشتراک گذاشتن دانش خود با سایر کاربران حفظ خواهد کرد.

در سال 2019، سنگاپور در اقدامی برای تقویت صنعت امنیت سایبری محلی، به وضعیت کشور مجوز دهنده گواهی تحت ترتیبات تشخیص معیارهای مشترک دست یافت.

مرکز تست امنیتی

به دنبال آن طرح برچسب‌گذاری امنیت سایبری (CLS) در سال 2020 صورت گرفت که سطوح مختلف رتبه‌بندی امنیت سایبری را ارائه می‌کند تا به مصرف‌کنندگان کمک کند که انتخاب‌های آگاهانه‌ای درباره ویژگی‌های امنیتی دستگاه‌های هوشمندی که خریداری می‌کنند، داشته باشند.

در پایان آوریل 2022، این دو طرح شاهد استفاده سالم از سوی تولیدکنندگان بودند. بیش از 200 محصول برای برچسب زدن تحت چهار سطح CLS و 20 محصول برای ارزیابی در سطوح اطمینان بالاتر ارائه شده است.

برای سهولت در دستیابی تولیدکنندگان به بالاترین رتبه CLS، CSA طرح “CLS-Ready” را معرفی کرده است که در آن عملکردهای امنیتی ارائه شده توسط سخت افزار CLS-Ready دیگر نیازی به آزمایش مجدد در سطح دستگاه نهایی ندارند.

به عنوان مثال، سازندگان می‌توانند از یک تراشه تأیید شده CLS-Ready در دستگاه‌های خود استفاده کنند و در زمان و هزینه آنها در هنگام آزمایش دستگاه‌ها در برابر سخت‌گیرانه‌ترین CLS سطح 4 صرفه‌جویی کنند.

اولین شرکتی که ابتکار عمل CLS-Ready را آغاز کرد، سازنده نیمه هادی Infineon است که تراشه Optiga Trust M آن در خانه های هوشمند و دستگاه های اینترنت اشیاء مصرفی مورد استفاده قرار می گیرد، گواهی CLS-Ready را دریافت کرده است.

دیوید کوه، کمیسر امنیت سایبری و مدیر اجرایی CSA، به اهمیت اطمینان از طراحی ایمن فناوری‌های نوظهور اشاره کرد.

وی گفت: “این همکاری بین CSA و NTU بر تعهد مستمر CSA در همکاری با موسسات آموزش عالی و صنعت برای ایجاد خط لوله نیروی انسانی امنیت سایبری و تسهیل اکوسیستم امنیت سایبری ملی که فرصت‌های تجاری و مشاغل خوبی را فراهم می‌کند، تاکید می‌کند.”

منبع: وب سایت ComputerWeekly

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button