طرح سیم کارت خاص برای توریست ها در سال 1402

طرح سیم کارت خاص برای توریست ها در سال 1402

با توجه به گزارشات، عیسی زارع پور وزیر ارتباطات از طرح سیم کارت خاص برای توریست ها در ایران خبر داد. طرح سیم کارت خاص برای استفاده بهتر توریست ها از اینترنت در کشور و رهایی از فیلترینگ عنوان شده است.

طرح سیم کارت خاص

طرح سیم کارت خاص

طرح سیم کارت خاص

وزیر ارتباطات طی گفت و گویی اعلام کرد توریست ها در ایران به دلیل فیلترینگ واتس‌اپ و اینستاگرام با مشکلاتی روبرو هستند. برای رهایی از این مشکل وزیر طرح سیم کارت خاص را ارائه کرد.

هنوز جزئیاتی از ویژگی های این سیم کارت ها منتشر نشده است. چیزی که مشخص است به نظر می‌رسد فیلترینگ بر روی این سیم کارت ها اعمال نخواهد شد و استفاده از واتس‌اپ و اینستاگرام آزاد است.

وزیر ارتباطات در گفت و گویی با سایت های خبری عنوان کرد:

شنیده می‌شود که توریست‌ ها و گردشگران در کشور به دلیل فیلترینگ دو پلتفرم واتس‌آپ و اینستاگرام کمی دچار مشکل شده‌اند.

وی در ادامه افزود:

در نظر داریم با توجه به فیلترینگ این دو پلتفرم، برای گردشگران خارجی که به ایران سفر کرده‌اند، سیم‌کارت‌ های خاصی را طراحی کنیم که این افراد بتوانند در مدت حضور خود در ایران راحت‌ تر از فضای‌مجازی استفاده کنند.

کاهش گردشگران

حدودا آذر ماه امسال بود که اعلام شد 85 درصد از گردشگران خارجی از سفر به ایران منصرف شدند. رئیس جامعه هتل داران ایران این خبر را نیز اعلام کرده بود.

رئیس انجمن صنفی دفاتر خدمات گردشگری کشور نیز این کاهش را تا 90 درصد تخمین زد. همچنین به نظر می‌رسد سیم کارت هایی که وزیر ارتباطات از آن صحبت می‌کند در دسته بندی سطوح مختلف اینترنت جای می‌گیرد.

مدتی پیش وزیر ارتباطات اعلام کرد که فیلترینگ برای اساتید دانشگاه اعمال نخواهد شد. همچنین بعضی از شرکت ها نیز به اینترنت بدون محدودیت دسترسی دارند. همین امر باعث شد کاربران این حرکت را اینترنت طبقاتی نام گذاری کنند.

جزئیات بیشتر

به گفته عیسی زارع پور این اسم نام مناسبی برای این تصمیم و اقدام نیست و کشور بنا به نیاز هر شخص دسترسی به اینترنت را آزاد می‌گذارد.

بعد از اعلام وجود چنین سیم کارت هایی کاربران در فضای مجازی بسیار از آن انتقاد کردند. آنها معتقدند که کاربران ایرانی نیز باید بتوانند از واتس‌اپ و اینستاگرام بدون فیلترینگ استفاده نمایند.

حال باید دید مقامات کشور چه توضیحی درمورد این تصمیم خود دارند و ویژگی های این سیم کارت ها به چه صورت خواهد بود؟

آیا این طرح میزان سفر گردشگران به ایران را بیشتر خواهد کرد یا خیر؟ آیا کاربرانی که از این سیم کارت ها استفاده می‌کنند اینترنت پر سرعت خواهند داشت؟

به زودی پاسخ این سوالات برای کاربران مشخص خواهد شد.

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.