اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در دسترس کاربران موبایل‌!

طبق اسنادی که در FCC به ثبت رسیده، اسپیس ایکس قصد دارد اینترنت ماهواره‌ای استارلینک را در دسترس گوشی‌های موبایل اندرویدی و iOS قرار داده و فرکانس 2 گیگاهرتزی را به مجوز استارلینک خود اضافه کند.

اضافه کردن فرکانس 2 گیگاهرتزی به سرویس استارلینک به این معنی است که سیگنال‌های آن کمتر تحت تاثیر موانع فیزیکی قرار می‌گیرند تا برای دستگاه‌های کوچک‌تر مانند گوشی‌های هوشمند مناسب باشند. اسپیس ایکس در پرونده خود توضیح می‌دهد که این کار به نفع تمام مشترکین این سرویس در آمریکا خواهد بود.

همچنین در این پرونده توضیح داده شده که ماهواره‌های فعلی سرویس استارلینک قادر به ارائه خدمات برای گوشی‌های موبایل نیستند. بنابراین، همانطور که اسپیس ایکس توضیح می‌دهد، ماژول‌های جدیدی را باید به ماهواره‌ها متصل کند و همچنین یک دستگاه کوچک برای اتصال کاربران روی زمین تولید کند.

با این حال، در پرونده FCC جزئیات زیادی درباره طراحی و نحوه عملکرد این دستگاه ارائه نشده است و می‌توان انتظار داشت تا در آینده، جزئیات بیشتری در این رابطه منتشر شود.

سرویس اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس که «استارلینک» نامیده می‌شود، در چند سال گذشته به‌طور قابل توجهی گسترش پیدا کرده است. تعداد ماهواره‌های این سرویس در سال جاری به‌شدت افزایش یافته و گفته می‌شود که اسپیس ایکس اکنون برای نزدیک به نیم میلیون مشترک خود، بیش از 2500 ماهواره را در مدار به کار گرفته است.

در بخشی از این پرونده آمده است:

«آمریکایی‌ها به‌طور فزاینده‌ای خواستار اتصال به اینترنت در هر مکان و زمانی هستند. به ‌ویژه آن‌ها عادت کرده‌اند که بتوانند با استفاده از دستگاه‌های کوچک و دستی که می‌توانند با خود حمل کنند، به اینترنت متصل شوند.»

اسپیس ایکس سال گذشته شرکت فناوری نانو ماهواره‌ای Swarm را خریداری کرد که داده‌ها را برای دستگاه‌های اینترنت اشیا ارائه می‌کند. شرکت خدمات فضایی اعتقاد دارد که با کمک این شرکت می‌تواند به هدف خود دست پیدا کند.

هرچند هنوز جزئیات و اطلاعات زیادی درباره آن موجود نیست، اما می‌توان گفت که شرکت متعلق به ایلان ماسک، احتمالا قصد دارد تا سرویس اینترنت استارلینک خود را در دسترس موبایل‌ها قرار دهد.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button