پای اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به آفریقا باز می‌شود!

روزبه‌روز به تعداد کاربران اینترنت ماهواره‌ای استارلینک (Starlink) اضافه می‌شود و این سرویس به کشورهای بیشتری راه پیدا می‌کند. حالا مدیرعامل اسپیس ایکس، ایلان ماسک اعلام کرده که استارلینک در آفریقا شروع به فعالیت می‌کند و دو کشور آفریقایی نیجریه و موزامبیک آن را تایید کرده‌اند.

چند روز پیش ایلان ماسک در پاسخ به توییتی اعلام کرد که Starlink به آفریقا می‌رود و به‌زودی اولین کشورهای دریافت‌کننده این سرویس اعلام می‌شوند. به گفته ثروتمندترین فرد جهان، Starlink در تمام بخش‌های جهان خدمات ارائه خواهد کرد، البته پس از دریافت مجوزهای لازم از کشورهای هدف.

در حال حاضر Starlink در بیش از 30 کشور جهان فعالیت می‌کند و بطور قانونی مورد تایید قرار گرفته است. حالا به گفته ایلان ماسک، دو کشور آفریقایی سرویس اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس را تایید کرده‌اند.

پای استارلینک به آفریقا با‌‎ز می‌شود

ایلان ماسک در توییت جدیدی اعلام کرده که استارلینک در نیجریه و موزامبیک تایید شده‌اند. با توجه به این موضوع، کاربران این کشورها احتمالا به‌زودی به اینترنت ماهواره‌ای اسپیس ایکس دسترسی پیدا می‌کنند.

استارلینک از سال 2021 روی ارائه سرویس خود در آفریقا به خصوص نیجریه کار می‌کند. در ماه مه گذشته اسپیس ایکس نمایندگانی به نیجریه فرستاد تا با رگولاتور ارتباطات این کشور بر سر دریافت مجوز ارائه سرویس صحبت کنند. حالا مشخص شده که رگولاتور نیجریه به اسپیس ایکس مجوز داده است.

طبق گزارش‌های محلی، این مجوز یک دهه اعتبار دارد و از ماه مه 2022 اعتبارش شروع می‌شود. بنابراین Starlink می‌تواند تا سال‌های سال در نیجریه فعالیت کند، البته اگر با توجه به هزینه‌های بالایش بتواند بازار مناسبی برای خودش دست‌وپا کند.

سرویس اینترنت ماهواره‌ای استارلینک قیمت بالایی دارد. هزینه پیش خرید و ماهیانه این سرویس 110 دلاراست و همچنین کاربران برای خرید کیت کامل آن باید 599 دلار هزینه کنند. بنابراین هزینه‌های این سرویس حتی برای شهروندان متوسط نیجریه و موزامبیک هم گران محسوب می‌شود. بنابراین باید منتظر ماند و دید استارلینک در آفریقا چه عملکردی از خودش نشان می‌دهد.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button