پیشنهاد مسیر با کمترین میزان مصرف سوخت قابلیت جدید گوگل مپ!

سال گذشته بود که گوگل یک قابلیت جدید به سرویس مپ اضافه کرد. این قابلیت به رانندگان در آمریکا و کانادا اجازه می‌دهد بهینه‌ترین و سریع‌ترین مسیر به مقصد را پیدا کنند. حالا پس از چند ماه گوگل این قابلیت را به همراه چند قابلیت جدید دیگر، برای کاربران خود در اروپاهم ارائه کرده است. قابلیت پیشرفته گوگل مپ ماه قبل و ابتدا در آلماندر دسترس کاربران قرار گرفت. اکنون رانندگان در 40 کشور اروپایی دیگر، از جمله فرانسه، ایرلند، لهستان و… نیز به آن دسترسی دارند. پیشنهاد مسیر با کمترین میزان مصرف سوخت یکی از قابلیت ای جدید گوگل مپ است.

گوگل برای محاسبه بهینه‌ترین یا سریع‌ترین مسیر، از داده‌های دپارتمان لابراتور ملی انرژی‌های تجدیدپذیر آمریکا و آژانس محیط زیست اروپا استفاده می‌کند. این شرکت البته از داده‌های اختصاصی خود نیز که مربوط به سبک رانندگی مالکان خودروها هستند، کمک می‌گیرد. در نهایت با ترکیب این داده‌ها و الگوهای یادگیری ماشینی، گوگل مپ پیشنهاد مسیر با کمترین میزان مصرف سوخت را در اختیار رانندگان میزارد!

شاید بدانید در اروپا خودروهای دیزلی خیلی پرطرفدار هستند. به همین خاطر گوگل مپ امکان انتخاب نوع سوخت را برای رانندگان فراهم کرده است. برای مثال در خودروهای دیزلی میزان مصرف سوخت در سرعت‌های بزرگراهی بهینه‌ترین است. اما در خودروهای هیبریدی بخاطر دخالت سیستم الکتریکی، مصرف سوخت بهینه‌تر می‌شود. از این رو گوگل مپ ممکن است مسیرهای کاملا متفاوتی را برای خودروهای دیزلی و هیبریدی پیشنهاد دهد.

گوگل مدعی است قابلیت جدید از زمان عرضه، از تولید نیم میلیون تن آلاینده‌های کربنی در آمریکا و کانادا جلوگیری کرده است.

به جز مسیریابی با در نظر گرفتن سریع‌ترین زمان یا بهینه‌ترین میزان مصرف سوخت، گوگل سرویس جدیدی را برای دارندگان خودروهای الکتریکی عرضه کرده است. این افراد با تایپ کردن EV charging station (ایستگاه شارژ خودروی برقی) در جستوگر مپ، نه تنها می‌توانند نزدیک‌ترین ایستگاه شارژ را مشاهده کنند، بلکه قادر خواهند بود جزئیاتی مربوط به نوع پورت شارژ، سرعت شارژ و حتی پورت‌های در دسترس را ببینند.

گوگل در بخش مسیریابی برای عابرین پیاده نیز تغییراتی اعمال کرده و اینک جهت‌یابی را با فلش‌های واقعیت افزوده که مشابه آن را قبلا در بازی‌های کامپیوتری دیده‌ایم، نشان می‌دهد. ضمن اینکه گوگل مپ اطلاعاتی درباره سیستم حمل و نقل عمومی را نیز در اختیار کاربران می‌گذارد.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

از پروژه اینترنت کودک و نوجوان رونمایی شد!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.