تعداد حملات سایبری از سال گذشته تاکنون دو برابر افزایش یافته است

طبق گزارشی که اخیراً شرکت امنیت سایبری Seon منتشر کرده است تعداد حملات سایبری نسبت به سال گذشته دو برابر افزایش پیدا کرده است. این موضوع نشان دهنده افزایش ناامنی در فضای مجازی خواهد بود.

به گزارش سرویس اخبار فناوری و تکنولوژی تکنا، بسیاری از کاربران در فضای مجازی بارها گزارش‌هایی را از افشای اطلاعات خود و یا حملات مهاجمان سایبری منتشر کردند. این موضوع نشان دهنده افزایش ناامنی در فضای مجازی است. اکنون یک شرکت امنیت سایبری در جدیدترین تجزیه و تحلیل خود اعلام کرد از سال گذشته تاکنون تعداد این حملات نیز دو برابر شده است. البته تعداد کاربران اینترنت نیز در این مدت به صورت نسبتا آرام افزایش داشته است.

با توجه به رشد حملات سایبری امکان وجود این حملات حتی برای کاربران عادی نیز وجود دارد. مهمترین حملات گزارش شده نیز باج افزار، فیشینگ و بدافزار است. باج افزار نوعی نرم افزار محسوب می شود که در آن هکرها با تهدید به افشای اطلاعات مبلغی را درخواست می کنند.

فیشینگ نیز از روش های فریبنده کلاهبرداری به حساب می آید. به این ترتیب که صفحاتی مشابه صفحه سایت های اصلی در اختیار افراد قرار داده می شود و در این حالت مهاجم می تواند اطلاعاتی مانند رمز کارت بانکی و رمز حساب کاربری را در اختیار بگیرد. یکی از حملات متداول سایبری مربوط به محیط های ناامن ابری است که البته در حال حاضر چندان رواج ندارد و به گفته شرکت Seon تنها در کمتر از یک درصد موارد اتفاق میافتد. پس از این نوع حمله نقص های نرم افزاری و حملات روز صفر نیز قرار دارند که در رده های پایه و به ندرت اتفاق می افتند.

در حال حاضر بسیاری از شرکت ها از روش های مختلف ایمن برای افزایش امنیت کاربران استفاده می کنند. از مهمترین روش های افزایش امنیت بروز نگهداری سیستم عامل، اپلیکیشن‌ها و مرورگرها است. همچنین انتخاب گذرواژه های قوی و یا انتخاب احراز هویت دو مرحله ای می تواند باعث امنیت حساب کاربران شود.

 

منبع: وب سایت تکنا نیوز

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button