وزارت دادگستری آمریکا از گوگل شکایت کرد!

گوگل ممکن است به زودی با دومین شکایت ضد انحصاری خود که توسط وزارت دادگستری آمریکا تنظیم شده، روبرو شود. بر اساس گزارش بلومبرگ، وزارت دادگستری آمریکا پس از یک سال بررسی اینکه آیا گوگل از موقعیت خود برای کنترل غیرقانونی بازار تبلیغات دیجیتال استفاده می‌کند یا خیر، آماده شکایت از این شرکت در ماه سپتامبر است.

وکلای وزارت دادگستری قرار است برای کسب اطلاعات بیشتر که به پرونده کمک می‌کند، مصاحبه جدیدی را انجام دهند. پیش بینی می‌شود، این مصاحبه‌های جدید بر اساس مصاحبه‌های قبلی باشد که قبل‎تر در تحقیقات انجام شده بود.

وزارت دادگستری آمریکا اولین بار در سال ۲۰۲۰ یک شکایت ضد انحصار علیه این شرکت تنظیم کرد و آن را به داشتن انحصار ناعادلانه بر جستجو و تبلیغات مرتبط با جستجو متهم کرد. این وزارت  استدلال کرد که گوگل با وادار کردن تولیدکنندگان تلفن‌های اندرویدی برای تنظیم  موتور جستجوی پیش‌فرض مانع رقابت شرکت‌های دیگر و کسب مقدار زیادی پول از تبلیغات مرتبط با جستجو می‌شود.

در همان سال، تگزاس یک شکایت علیه گوگل تنظیم کرد و دادستان کل این شرکت را به استفاده از قدرت انحصاری خود برای کنترل قیمت تبلیغات متهم کرد. شیوه‌های تبلیغاتی این شرکت نه تنها در آمریکا بلکه در سایر نقاط جهان تحت نظارت است.

کمیسیون اروپا نیز تحقیقاتی را برای بررسی اینکه آیا گوگل دسترسی سرویس‌های رقیب به داده‌های کاربران را برای اهداف تبلیغاتی در سال گذشته محدود کرده ، آغاز کرد. رویترز در ژوئن گزارش داد که به عنوان امتیازی برای نگرانی‌های اتحادیه اروپا، گوگل ممکن است به پلتفرم‌های تبلیغاتی رقیب اجازه دهد تبلیغات را در یوتیوب اجرا کنند.

در حالی که وزارت دادگستری هنوز به طور رسمی پرونده خود را تشکیل نداده، سخنگوی گوگل پیتر شوتنفلز در بیانیه‌ای به بلومبرگ از تجارت تبلیغاتی این شرکت دفاع کرد و گفت: “فناوری‌های تبلیغاتی ما به وب سایت‌ها و برنامه‌ها کمک می‌کند تا محتوای خود را تامین کرده و کسب و کار‌های کوچک را قادر می‌سازد تا  به مشتریان سراسر جهان دسترسی پیدا کنند.

 

منبع: وب سایت شهرخبر

بیشتر بخوانید:

اختلال اینترنت همچنان ادامه دارد!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button