نسخه 104 کروم منتشر شد!

گوگل نسخه 104 کروم را منتشر کرد و کاربران می‌توانند از امروز آن را دانلود و نصب کنند. قابلیت‌ها و تغییرات جدیدی در این نسخه ارائه شده است که در‌ادامه به آن‌ها اشاره خواهیم کرد.

مرورگرهای وب در روزهای اولیه‌ی اینترنت یک صفحه‌ی کامل را به‌طور یک‌جا بارگذاری می‌کردند. مرورگرها و وب‌سایت‌ها درنهایت به‌سمت شیوه‌ی بارگذاری موسوم به Lazy Load پیش رفتند؛ جایی‌ که برخی از محتواها تا وقتی برای کاربر مشاهده‌پذیر نباشند، بارگیری نخواهند شد. بااین‌حال، کروم فقط در صورتی محتوای جاسازی‌شده (Embedded) را بارگیری می‌کند که صفحه به‌طورخاص اجازه‌ی انجام این کار را صادر کند.

گوگل اکنون در حال آزمایش قابلیتی به‌ نام LazyEmbeds است که برخی از محتوای جاسازی‌شده را بدون اینکه صفحه‌ی مدنظر آن را درخواست کند، به‌طورخودکار بارگذاری خواهد کرد. این ویژگی قرار است ابتدا فقط برای ۱ درصد از کاربران فعال شود و ارائه‌ی آن با انتشار نسخه‌ی ۱۰۴ آغاز شده است.

کروم اکنون این قابلیت را دراختیار کاربران قرار می‌دهد تا آهنگ‌های ویدئویی ضبط‌شده را برش دهند. این ویژگی Region Capture نام دارد و به شما اجازه می‌دهد ناحیه‌ی مدنظر برای ضبط فیلم از صفحه یا اشتراک‌گذاری آن را انتخاب کنید.

مثالی که گوگل ارائه‌ می‌دهد، برای کنفرانس‌های ویدئویی است. همیشه می‌توانید انتخاب کنید کدام برگه‌ها به‌اشتراک‌ گذاشته شوند؛ اما حالا این امکان را دارید که ناحیه‌ی صفحه‌ای را نیز انتخاب کنید که قصد دارید آن‌ را به‌اشتراک‌‌ بگذارید. این ویژگی می‌تواند برای پنهان‌کردن کنترل‌های کنفرانس ویدئویی هنگام اشتراک‌گذاری صفحه مفید باشد.

گوگل مدتی است که مشغول کار روی اصلاح رابط سیستم‌عامل کروم است. یکی از تغییرات بزرگ این پلتفرم در بخش راه‌انداز اپلیکیشن‌ها اعمال خواهد شد. اکنون این بخش شباهت بیشتری به منو استارت ویندوز پیدا کرده است.

گوگل عملکرد‌های بخش System Tray را نیز در کروم‌بوک‌ها ارتقا داده است. این بخش ناحیه‌ای است که ساعت و باتری و وای‌فای را نشان می‌دهد. نسخه 104 کروم اطلاعات تاریخ را نیز به این بخش اضافه می‌کند و کاربران می‌توانند از ابزارک تقویم جدید آن هم استفاده کنند.

اکنون ساعت سیستم برای نشان‌دادن تاریخ در سمت‌ چپ قرار داده شده است. هنگامی‌که تاریخ را انتخاب کنید، ابزار تقویم بزرگ و زیبایی مشاهده خواهید کرد. ناگفته نماند گوگل طراحی اعلان‌ها را نیز کمی تغییر داده است.

 

منبع: وب سایت زومیت

 

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button