ویرایش ویدئو به کمک هوش مصنوعی!

شرکت Runway در ویديویی از پروژه‌ای مبتنی بر هوش مصنوعی رونمایی کرد که تمام فرایند ویرایش ویدئو را تنها با تایپ درخواست در کادر متنی انجام می‌دهد. شرکتی آمریکایی به‌نام Runway که نسخه‌ی وب ابزار ویرایش ویدئو را به‌طور رایگان و همچنین با اشتراک سالانه ۳۵ دلاری دراختیار کاربران قرار می‌دهد، پروژه‌ای در دست توسعه دارد که به‌کمک آن می‌توانید ویدئوهایتان را به‌سادگی نوشتن کاری که می‌خواهید انجام دهید، ویرایش کنید.

در ویدویی که شرکت هوش مصنوعی Runway در توییتر منتشر کرد، قابلیت جدیدی از ویرایشگر ویدئوی آن به نمایش گذاشته شد که به کاربر اجازه می‌دهد به‌جای استفاده از ابزارهای مختلف ویرایش، تنها با تایپ کردن درخواست خود در کادر متنی، از هوش مصنوعی برای انجام ویرایش کمک بگیرد.

درحالی‌که هوش مصنوعی DALL-E کار فتوشاپ را برای ما انجام می‌دهد، پروژه‌ی Runway درصورت تکمیل شدن، کار ویرایش ویدئو را انجام خواهد داد و دیگر نیازی به دانش Adobe Premiere یا Final Cut نخواهد بود.

این ویدئوی تبلیغاتی همچنین قابلیتی شبیه تبدیل متن به تصویر مشابه Dall-E، اضافه کردن متن به ویدئو، انتخاب سوژه‌ی ویدئو و اعمال افکت روی پس‌زمینه را نشان می‌دهد که در صورت محقق شدن، فرایند ویرایش ویدئو را برای افرادی که کوچک‌ترین دانشی در این زمینه ندارند، به‌شدت آسان خواهد کرد.

درحال‌حاضر، مولد ویدئو مبتنی بر هوش مصنوعی که گاهی از آن به‌عنوان «text2video» یاد می‌شود، به‌خاطر نیاز به رایانش کامپیوتری سنگین و نبود مدل‌های آموزش یادگیری ماشین برای ویدئو در مرحله‌ی ابتدایی قرار دارد. یکی از آینده‌دارترین مدل‌های «text2video» که دردسترس عموم قرار دارد، CogVideo است که می‌تواند ویدئوهای ساده با وضوح بسیار پایین و افت شدید نرخ فریم تولید کند. این مدل که در وب‌سایت huggingface میزبانی می‌شود، درحال‌حاضر تنها با درخواست‌های متنی به زبان چینی کار می‌کند و زمان پردازش ویدئو بسیار طولانی است. با‌این‌حال، باید توجه داشت که مدل‌های مولد تصویر نیز تا همین سال گذشته بسیار ابتدایی بودند و می‌توان امیدوار بود که کیفیت مولد‌های ویدئو تا چند سال دیگر بهبود چشمگیری پیدا کند.

افرادی که مایل‌اند در فاز آزمایشی «تبدیل متن به ویدئو» Runway شرکت کنند، می‌توانند در وب‌سایت این شرکت ثبت‌نام کنند.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

بازنویسی محتوای کلیپ‌بورد برای سایت های مخرب امکان پذیر شد!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button