رتبه دوم یزد در شاخص توسعه یافتگی فناوری اطلاعات و ارتباطات!

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان یزد گفت: این استان در شاخص توسعه یافتگی فناوری اطلاعات و ارتباطات (IDI) در رتبه دوم کشور قرار دارد.

محمدرضا پاکدل افزود:

استان یزد رتبه دوم را در زیرشاخص دسترسی، رتبه دوم را در زیرشاخص مهارت و رتبه چهارم را در زیرشاخص استفاده مردم از زیرساخت‌های ارتباطی و خدمات فناوری اطلاعات بدست آورده است.

وی تصریح کرد: رتبه استان در زیرشاخص استفاده مردم از زیرساخت‌های ارتباطی و خدمات فناوری اطلاعات، ششم بود که دو درجه ارتقا یافته است. مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات استان ادامه داد: ما تا سه برابر مصرف پهنای باند را ظرفیت ایجاد کردیم تا پاسخگوی نیاز هم استانی‌ها باشد.

مدیرکل ارتباطات و فناوری اطلاعات با اشاره به جایگاه عالی استان یزد در شاخص توسعه یافتگی فاوا گفت: استان یزد بعد از استان تهران و با دارا بودن امتیاز ۷/۸۴ رتبه دوم شاخص IDI را به خود اختصاص داده است و با توجه به اینکه میانگین کشور در این شاخص ۷/۱۶ است، امتیاز استان یزد ۰/۶۸ از میانگین کشور بالاتر است.

مدیرکل ICT استان یزد گفت: با وجود تراکم کم جمعیتی در استان که از مهمترین عوامل توسعه ارتباطات است، فرهنگ اعتماد پذیری مردم و همراهی مردم و مسولین با حوزه ارتباطات در مسیر توسعه، سطح تحصیلات، نسبت نخبگان به کل جمعیت، درصد جمعیت دانشجو به کل جمعیت، تلاش و پشتکار مسوولین و مدیران استانی و خصوصا تعامل و همکاری بخش‌های دولتی و خصوصی فعال در حوزه ICT استان از دلایل کسب این جایگاه در توسعه یافتگی ارتباطات و فناوری اطلاعات است.

پاکدل با اشاره به تاکید رییس جمهور در بهره‌مندی از اقتصاد دیجیتال با توجه به جایگاه و توانمندی و ظرفیت بالای استان در توسعه اقتصاد دیجیتال، دولت الکترونیکی و دسترسی مردم و کسب و کار‌ها به زیرساخت‌های مناسب ایجاد شده در حوزه ICT گفت: شرایط برای توسعه اقتصاد دانش بنیان، ایجاد ارزش افزوده از ظرفیت‌های استان و توسعه اشتغال پایدار در شهر‌ها و روستا‌ها و حرکت سریعتر در مسیر تحول دیجیتال باتوجه به انقلاب صنعتی چهارم در استان فراهم است.

گفتنی است ۲۷ اردیبهشت ماه به عنوان روز جهانی ارتباطات نامگذاری شده است.

 

منابع: وب سایت قطره و باشگاه‌خبرنگاران‌جوان

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button