گروه هکری انانیموس در حال حملات سایبری به وب‌سایت‌های ایرانی!

گروه هکری انانیموس (ناشناس) از هک کردن وب‌سایت‌های صداوسیما، دولت و درگاه ملی دولت هوشمند خبر داد. یکی از بزرگ‌ترین گروه‌های هکری در جهان به نام انانیموس (Anonymous) در صفحه توییتر خود اعلام کرد که به چند وب‌سایت ایرانی، از جمله وب‌سایت‌های صداوسیما، دولت و درگاه ملی دولت هوشمند حمله سایبری کرده است.

پایگاه اینترنتی دولت (iran.gov.ir) نخستین وب‌سایتی بود که در ساعات پایانی روز ۲۹ شهریور هدف تهاجم سایبری این گروه قرار گرفت که تا لحظه انتشار این گزارش نیز همچنان امکان دسترسی به آن وجود ندارد. این گروه هکری پس از حمله سایبری به پایگاه دولت ادعا کرد که تمام دیتابیس این وب‌سایت را حذف کرده است.

سایت Dolat.ir نیز بامداد سی‌ام شهریور مورد حمله سایبری گروه انانیموس قرار گرفت و برای چند ساعت از دسترس خارج شده بود. در حال حاضر مشکل این وب‌سایت برطرف شده و دردسترس قرار گرفته است. گروه انانیموس همچنین اعلام کرده بود که بزرگ‌ترین رسانه ایرانی را نیز مورد حمله سایبری قرار داده است.

اخبار حاکی از آن است که منظور این گروه هکری وب‌سایت صداوسیمای جمهوری اسلامی ایران بوده که بامداد امروز پس از حمله سایبری چند بار از دسترس خارج شده و بار دیگر دردسترس قرار گرفته است.

این گروه هکری همچنین با روش DDOS برخی از وب‌سایت‌های ایرانی را مورد حمله قرار داده و اعلام کرده است که این حملات سایبری ادامه‌دار خواهد بود. حملات DDOS حملات سایبری هماهنگی است که به‌صورت هم‌زمان از چند دستگاه به سرور مورد نظر انجام شده و موجب از دسترس خارج شدن خدمات وب‌سایت می‌شود.

گروه هکری انانیموس پیش از این نیز در موارد متعددی اقدام به حمله سایبری به وب‌سایت‌های مختلف جهان کرده‌اند و به‌طور ویژه به کمپین‌ها و کارزارهای اجتماعی پیوسته و در راستای اهداف این کارزارها اقدام به هک وب‌سایت‌های مورد نظر خود می‌کنند.

البته حملات سایبری به وب‌سایت نهادهای حاکمیتی و دولتی کشور به اقدامات گروه انانیموس محدود نمی‌شود. گروه هکری عدالت علی نیز اعلام کرد وب‌سایت ستاد امر به معروف و نهی از منکر را هک کرده است؛ البته این وب‌سایت در حال حاضر دردسترس قرار دارد.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

ماکروسافت اج برای اخاذی مورد استفاده هکرها قرار گرفت!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button