قطب جنوب محل جدید اینترنت ماهواره‌ای استارلینک!

اسپیس ایکس پس از رقابت با شرکت (OneWeb)  پس از تحت پوشش قرار دادن قطب شمال با اینترنت ماهواره‌ای، حالا به سراغ قطب جنوب رفته است. بنیاد ملی علوم آمریکا اکنون در حال آزمایش یکی از ترمینال‌های استارلینک در ایستگاه مک‌موردو در جنوبگان است تا به دانشمندان خود اجازه دهد تا راحت‌تر کارهای خود را از این قاره دورافتاده انجام دهند.

مک‌موردو با جمعیت 1000 نفری در تابستان به عنوان پرجمعیت‌ترین ایستگاه قطب جنوب به اینترنت ماهواره‌ای دسترسی دارد، اما اینترنت فعلی آن‌ها فاقد کیفیت مطلوب است. همه ساکنان این ایستگاه یک اینترنت 17 مگابیت بر ثانیه‌ای را با هم شریک هستند که توانایی‌های بسیاری از افراد را محدود می‌کند.

این سرعت شاید همچنان برای تماشای فیلم‌های سرویس نتفلیکس کافی نباشد و حتی در فصل زمستان که تعداد نفرات حاضر در ایستگاه پایین می‌آید، بهترین اینترنت ممکن را ارائه نکند، اما حداقل اجازه می‌دهد تا دانشمندان داده‌های علمی خود را راحت‌تر به جهان مخابره کنند.

مایک انگلند، سخنگوی بنیاد ملی علوم آمریکا اعلام کرده که فعلا نمی‌توان گفت این اینترنت دقیقا به چه دردی خواهد خورد، چون هنوز در فاز بتا قرار دارد. از سوی دیگر، اسپیس ایکس توییت NSF را بازنشر کرده و نوشته استارلینک حالا در تمامی هفت قاره سرویس‌دهی می‌کند.

البته گفتنی است که با بررسی‌های بیشتر به نظر می‌رسد که این ادعا چندان درست نباشد. کاربران در آسیا و آفریقا هنوز نمی‌توانند به اینترنت ماهواره‌ای استارلینک دسترسی پیدا کنند، هرچند وعده داده شده که تا پایان سال این سرویس حداقل در دو کشور از هر دو قاره فعال شود.

اگر آزمایش جنوبگان با موفقیت پیش برود، اسپیس ایکس دست کم نشان می‌دهد که فناوری لازم برای سرویس‌دهی به دورافتاده‌ترین نقاط زمین را در اختیار دارد.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

ماهوراه ظفر 2 در آینده‌ای نزدیک پرتاب خواهد شد!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button