هوش مصنوعی DALL-E بصورت عمومی عرضه شد!

هوش مصنوعی DALL-E اکنون بصورت عمومی در دسترس عموم مردم قرار دارد. پیش از این تنها تعدادی محدود و در صورت ثبت نام امکان دسترسی به آن را داشته اند.

ابزار تصویر ساز شرکت OpenAI مبتنی بر هوش مصنوعی است و می تواند با کمک هوش مصنوعی تصویرسازی کند. پیش از این کاربران برای استفاده از این فناوری نیاز به دعوتنامه و قرارگیری در فهرست ثبت نام داشتند. اما اکنون شرکت سازنده اعلام کرد مرحله ثبت نام برای دسترسی به آن را حذف کرده است.

هوش مصنوعی DALL-E یک مدل مبتنی بر یادگیری عمیق ماشینی است که با آموزش های انجام شده می تواند تصاویر جدید تولید کند. تکنیک انتشار پنهان در این فناوری می تواند ارتباطی بین کلمات و تصویر ایجاد کند. کاربران با کمک آن می توانند پس از تایپ یک کلمه نتیجه را بصورت تصویر در سبک های مختلف هنری مشاهده کنند. این فناوری جدا از ساخت تصویر بر مبنای کلمه به قابلیت Out painting نیز مجهز است که آن را قادر میسازد تا مرزهای تصویر آپلود کرده را با استفاده از سنتز تصویر گسترش دهد. همچنین امکان ادغام عکس های مختلف و ترکیب آنها با سبک های مختلف نیز وجود دارد.

نسخه قبلی DALL-E که در سال 2021 منتشر شده بود دارای قابلیت های فراوان اما محدودیت های بیشمار بود. اما نسخه جدید آن که در اوائل سال 2022 توسط شرکت Open AI معرفی شد با تصاویر واقعی خود همه را شگفت زده کرد. به گفته این شرکت اکنون این فناوری در سراسر جهان توسط 1.5 میلیون کاربر و با هدف ساخت حدود دو میلیون تصویر در روز مورد استفاده قرار میگیرد.

 

منبع: وب سایت تکنا

بیشتر بخوانید:

سایت اسکایپ و مایکروسافت هم از دسترس خارج شدند!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button