اینترنت با سرعت دانلود 20 گیگابیت‌ برثانیه توسط گوگل تست شد!

گوگل فایبر در جدیدترین پروژه‌ی آزمایشی خود توانسته است سرویس اینترنت با سرعت دانلود 20 گیگابیت‌ برثانیه را در یکی از خانه‌های آمریکا فعال کند.

گوگل فایبر، پروژه‌ی اینترنت پرسرعت شرکت آلفابت با تمرکز بر فیبر نوری، در حال آزمایش سرویس اینترنت با سرعت دانلود 20  گیگابیت‌ بر ثانیه هستند. گوگل در برنامه‌ای بلندمدت در پی دستیابی به سرعت آپلود و دانلود  100 گیگابیت‌برثانیه‌ای در سرویس فایبر است. غول آمریکایی صنعت فناوری می‌گوید به‌زودی سرویس‌های چند گیگابیتی جدیدی دردسترس مردم قرار می‌دهد.

دینی جین، مدیرعامل گوگل فایبر، می‌گوید:

قبلا به ما گفته می‌شد سرویس اینترنت گیگابیتی کاربرد خاصی ندارد، اما امروزه همچین ادعایی مطرح نمی‌شود. به‌نظر می‌رسد تمامی ارائه‌دهندگان بزرگ اینترنت در آمریکا به سرویس‌های گیگابیتی تمایل دارند. شماری از این ارائه‌دهندگان اکنون سرویس دو، هشت و حتی 10 گیگابیتی دردسترس مشتریان قرار می‌دهند.

گوگل فایبر که یکی از زیرشاخه‌های پر اهمیت آلفابت به‌حساب می‌آید طی چند وقت اخیر فروش سرویسی 100 دلاری با سرعت آپلود یک گیگابیت‌برثانیه و سرعت دانلود دو گیگابیت‌برثانیه را شروع کرده است. این شرکت‌ مدت‌ها است سرویسی با سرعت آپلود و دانلود یک گیگابیت‌برثانیه با قیمت 70 دلار در هر ماه ارائه می‌دهد.

مدیرعامل گوگل فایبر می‌گوید این شرکت در ماه‌های آینده سرویس‌های چند گیگابیتی خود را به شکل قابل‌ملاحظه‌ای گسترش می‌دهد. دینی جین ارائه‌ی سرویس‌های جدید را دستاوردی حیاتی برای گوگل فایبر قلمداد می‌کند.

براساس ادعای جین، هدف نهایی گوگل فایبر یعنی ارائه‌ی اینترنت 100 گیگابیت‌برثانیه‌ای چندان دور از انتظار نیست:

در ماه اخیر آزمایش‌هایمان را از آزمایشگاه خارج و وارد خانه کردیم. آزمایش سرویس جدید را با نیک ساپوریتو، رئیس استراتژی‌های تجاری در گوگل فایبر، شروع کرده‌ایم.

گوگل فایبر در حال حاضر صرفاً در آزمایش‌های کنترل‌شده به چنین سرعت‌های سرسام‌آوری دست پیدا می‌کند، بااین‌حال شرکت EPB در ایالت تنسی به‌تازگی سرویس جدیدی راه‌اندازی کرده است که سرعت آپلود و دانلود 25 گیگابیت‌برثانیه ارائه می‌دهد. این سرویس ماهانه 1.500 دلار برای مشتریان مسکونی و 12.500 دلار برای مشتریان سازمانی هزینه دارد.

گوگل فایبر پس از مدت‌ها سکوت، سرانجام ماه گذشته‌ گفت سرویس اینترنت فیبر نوری را در پنج ایالت جدید آمریکا دردسترس قرار می‌دهد.

گوگل فایبر در سال ۲۰۱۶ برنامه‌‌ی گسترش سرویس خود را متوقف کرد و باعث ناامیدی بسیاری از کسانی شد که به‌دنبال دسترسی به اینترنت پرسرعت‌تر بودند.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

اپلیکیشن های مدهی ارائه اینترنت استارلینک بدافزار هستند!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button