باگ امنیتی خطرناک در گوگل کروم!

چند روز پس از اینکه شرکت گوگل، مرورگر خود را برای اصلاح ۲۴ ایراد و ضعف به‌روزرسانی کرد، آپدیتی جدید برای مشکلات امنیتی این مرورگر ارائه شدکه هدف آن مقابله با باگ امنیتی است. این بروزرسانی اهمیت زیادی دارد؛ زیرا، مربوط به آسیب‌پذیری روز صفر میشود که شرکت گوگل آن را تأیید کرده است. روز صفر آسیب‌پذیری است که به تازگی کشف شده است و برای مهاجمان شناخته شده به‌حساب می‌آید و به‌طور فعال مورد سوء استفاده قرار می‌گیرد. در ۳۰ آگوست، گوگل متوجه آسیب پذیری روز صفر شد و ارائه به‌روزرسانی جدید برای رسیدگی به این مشکل امنیتی را در اولویت قرار داد تا دچار باگ امنیتی در مرورگر خود نشود.

اگر به دنیای امنیت شبکه و آسیب پذیری ها علاقه مند باشید احتمالا در بسیاری از متون تخصصی چشمتان به کلمه اختصاری CVE خورده است. CVE یا به عبارتی Common Vulnerabilities and Exposures یک شناسه منحصر به فرد است که به هر آسیب پذیری امنیتی تخصیص داده می شود. این شناسنامه توسط شرکت غیردولتی MITRE در سال ۱۹۹۹ایجاد شد. این شرکت همچنین برای شناسایی هرچه بهتر این آسیب پذیری ها قالب زیر را پیشنهاد داد تا به واسطه آن نوع آسیب پذیری مشخص و سپس آرشیو شود.

CVEیک عدد بین ۱تا۹۹۹۹-سال کشف آسیب پذیری- به همین ترتیب، CVE-۲۰۲۲-۳۰۷۵ آسیب پذیری است که در روز صفر کروم در پایان ماه آگوست 2022 شناسایی شده است. در حال حاضر این ها تنها اطلاعاتی هستند که توسط گوگل فاش شده اند. دلیل آن این است که شرکت گوگل معمولا در برخورد با چنین آسیب پذیری هایی تا زمانی که به‌روزرسانی در اختیار اکثر کاربران مرورگر کروم قرار نگیرد، اطلاعات بیشتری منتشر نمی‌کند.

برای دسترسی به این به روزرسانی، نیازی نیست کار خاصی انجام دهید. کروم خود به خود و بدون نیاز به دخالت کاربر، این بروز رسانی را دانلود و نصب می کند. با این حال، این به روزرسانی باید از طریق راه اندازی مجدد مرورگر فعال شود تا بتواند شروع به کار کند.

با رفتن به گزینه Help|About در منوی Google Chrome خود، می‌توانید بررسی کنید که آیا آخرین نسخه Chrome را دارید یا نه و اگر هنوز به‌روزرسانی نشده است، هرچه زودتر فرآیند بروزرسانی را شروع کنید.

 

منبع: وب سایت قطره

بیشتر بخوانید:

ایجاد پرونده ضد رقابتی علیه اپل هدف جدید وزارت دادگستری ایالات متحده!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button