علت مشکلات اخیر اینترنت چیست؟

از تیرماه سال جاری تاکنون چندین بار اینترنت کشور با کندی روبه‌رو شده و در هر دوره زمانی دلایل خود را داشته است. یکی از علت مشکلات اخیر اینترنت، استفاده بیش از حد مردم از برق بوده است. هرچند از سوی مسئولان صنعت برق اعلام شده بود که شبکه برق کشور بدون مشکل و پایدار است و مشکلی برای تأمین برق وجود ندارد، اما در برخی نقاط شاهد خاموشی‌هایی بودیم و همین مسئله مانند سال‌های گذشته قطعی آنتن‌های موبایل و اینترنت و در نتیجه کندی اینترنت را به دنبال داشت.

یکی دیگر از علت مشکلات اخیر اینترنت، در تیرماه سال جاری بود که اینترنت با کندی کلی مواجه شده بود و وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات دلیل آن را قطعی گسترده‌ای که طی دو، سه شب در همان ماه اتفاق افتاده بود، اعلام کرد.

همچنین کاربران شبکه‌های اجتماعی در 3 مردادماه امسال اعلام کردند که اینترنت خانگی و همراه اول در تهران با اختلال روبه‌رو شده بود؛ خبری که یکی از رسانه‌های کشور به نقل از شرکت مخابرات منتشر کرده بود اما از بروز این اختلال در نقاط دیگری از کشور هم مشاهده می‌شد.

در همین رابطه اداره کل ارتباطات و امور بین‌الملل شرکت مخابرات اعلام کرد اختلال ایجاد شده باعث قطعی اینترنت دربرخی نقاط کشور شده است؛ اما در ساعاتی بعد شرکت مخابرات ایران اعلام کرد قطعی اینترنت، ارتباطی به شرکت مخابرات ایران ندارد.؛ همچنین برخی از فعالان این حوزه گفته بودند اختلال در مرکز ارتباطات زیرساخت سبب بروز این مشکل شده است.

در نهایت وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات به نقل از روابط عمومی شرکت ارتباطات زیر ساخت گفت که اختلال مذکور بر اثر فرسودگی خطوط و تجهیزات انتقال، برق در شبکه اینترنتی برخی از مناطق تهران ایجاد شده بود که با پیگیری و همکاری کارشناسان این شرکت و هماهنگی شرکت توانیر مشکل برطرف و تمامی ارتباطات به حالت به پایدار درآمده است.

عیسی زارع پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در همین رابطه اعلام کرده بود:

یکی از حوضچه‌های شرکت مخابراتی ایران در خیابان کارگر دچار آتش سوزی شد که سبب قطع ارتباطات مشترکان شرکت ایرانسل به مدت چهار پنج ساعت و مشترکان شرکت مخابرات شد.

همچنین اعلام شد جلسه‌ای برای این دو حادثه اخیر (مشهد و تهران) برگزار شده و عامل اصلی که باعث بروز این حوادث شده بود، متأسفانه عدم رعایت اصول حرفه‌ای توسط این اپراتورها بود که در آن اصول پدافند غیر عامل هم رعایت نشده بود.

 

منبع: وب سایت جدیدپرس

بیشتر بخوانید:

توسعه اینترنت ماهواره ای در برنامه سازمان فضایی ایران است!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button