تبادل داده بر بستر شبکه 6G با موفقیت همراه بود!

ال‌جی با همکاری مؤسسه‌ی HHI، تبادل داده بر بستر شبکه 6G را با موفقیت در ناحیه‌ی شهری آزمایش کرد؛ اقدامی که می‌تواند نقش مهمی در فرایند تجاری‌سازی این فناوری داشته باشد.

درحالی‌که فناوری 5G هنوز برای بسیاری از کاربران در سرتاسر جهان دردسترس نیست، اما شرکت‌های مختلف از مدتی قبلی کار روی 6G را آغاز کرده‌اند. بااین‌حال، به‌نظر می‌رسد ال‌جی در رقابت 6G از سایر شرکت‌ها جلوتر است. این برند کره‌ای، موفق شد تبادل داده بر بستر شبکه 6G در فاصله‌ی ۳۲۰ متری فضای‌باز، آزمایش کند.

آزمایش شبکه‌ی 6G ال‌جی در تاریخ هفتم سپتامبر و در مؤسسه‌ی فراونهوفر هاینریش هرتز (HHI) در برلین آلمان انجام شد. ال‌جی می‌گوید که آزمایش مذکور، گامی مهم در راستای تجاری‌سازی 6G تراهرتز برای استفاده در محیط‌های بیرونی و داخلی در شهرها است.

فناوری 6G از فرکانس‌های باند فوق‌ عریض بهره می‌برد و برد کوتاهی دارد؛ به‌همین‌دلیل هنگام انتقال و دریافت داده‌ها، می‌تواند با افت انرژی مواجه شود. فراونهوفر هاینریش و ال‌جی برای رفع این مشکل با همکاری یکدیگر، یک تقویت‌کننده‌ی با قابلیت افزایش قدرت انتقال و یک کاهش‌دهنده‌ی نویز که کیفیت سیگنال دریافتی را افزایش می‌دهد، توسعه داده‌اند.

خروجی تقویت‌کننده‌ی چندکاناله‌ی مورد استفاده در آزمایش اخیر ال‌جی بیش‌از 20dBm است که نسبت به راهکار قبلی این شرکت بیش‌از 5dBm افزایش یافته است. این گیرنده همچنین از سیستم کاهش نویز بهره می‌برد که هنگام دریافت داده‌ها، تولید نویز را به‌میزان درخورتوجهی کاهش می‌دهد. جدیدترین طراحی ماژول ال‌جی با ترکیب این فناوری‌های جدید می‌تواند به تجاری‌سازی آن در آینده کمک کند.

دکتر کیم بیونگ هون، مدیر ارشد فناوری ال‌جی در مورد آزمایش اخیر 6G این شرکت می‌گوید:

آزمایش اخیر ما، نشان می‌دهد با فناوری 6G، به سرعت یک ترابیت برثانیه در مناطق شهری بسیار نزدیک شده‌ایم. ال‌جی به همکاری با مؤسسات تحقیقاتی و افراد بااستعداد در این صنعت ادامه خواهد داد تا رهبری خود را در حوزه‌ی 6G تقویت کند.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

ارتباط ماهواره‌ای به سری آیفون 14 اضافه شد!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button