تشخیص بیماری قلبی

تشخیص بیماری قلبی با اسکن چشم توسط هوش مصنوعی!

محققان ادعا می‌کنند برای تشخیص بیماری قلبی یک ابزار هوش مصنوعی موجود است که با اسکن چشم افراد بیماری قلبی را در کمتر از 1 دقیقه متوجه می‌شود. این موفقیت باعث می‌شود آزمایش بیماری قلبی بسیار آسان تر و بدون نیاز به رفتن به کلینیک صورت گیرد.

محققان یک ابزار خودکار مبتنی بر هوش مصنوعی به نام Quartz ایجاد کرده‌اند که با تصویربرداری از شبکیه می‌توانند از سلامت عروق افراد مطلع شوند. آنها برای آزمایش این ابزار از 88052 شرکت کننده در کشور بریتانیا بین رده سنی 40 تا 69 سال کمک گرفتند.

تشخیص بیماری قلبی با هوش مصنوعی

محققان در این مطالعه فهمیدند که تصویربرداری با هوش مصنوعی از شریان‌های شبکیه می‌تواند خطر ابتلا به بیماری‌های قلبی عروقی و سکته را مشخص کند. نتایج این مطالعه می‌تواند راه را برای انجام یک آزمایش بسیار موثر در افرادی باز کند که با خطر بیماری‌های قلبی روبرو هستند.

همچنین تمام اطلاعات داوطلبان از جمله مصرف داروهایی برای درمان فشار خون بالا، سابقه سیگار کشیدن  و حملات قلبی قبلی آن‌ها نیز در این آزمایش جمع‌آوری شده است.

این پیشرفت می‌تواند باعث شود که چشم‌پزشکان و سایر کارکنان بهداشتی غربالگری قلب و عروق را با راحت ترین روش و با استفاده از دوربین (و بدون نیاز به آزمایش فشار خون یا خون) انجام دهند.

پروفسور آلیچا رودنیکا گفت:

با استفاده از این ابزار هوش مصنوعی میتوان افراد را در عرض کمتر از 1 دقیقه از میزان خطر خود مطلع کرد.

او در ادامه می‌گوید که اگر شخصی متوجه شود که خطر بالایی او را تهدید می‌کند، می‌توان برای او تجویز استاتین یا هر روش درمان دیگری را طی کرد.

بیماری‌های گردش خون از جمله بیماری‌های قلبی عروقی، بیماری‌های شریانی قلب، نارسایی قلبی و سکته مغزی، از جمله مهمترین دلایل مرگ‌ و‌ میر در سراسر جهان است. شایع ترین علت مرگ و میر در جهان بیماری های قلبی و عروقی هستند.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

ابعاد فراملی فعالیت شرکت های کارگزاری در نظام حقوقی

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button