نمایش اطلاعات شخصی کاربران در نتایج جستجو گوگل به زودی!

گوگل اولین بار در کنفرانس I/O در سال 2022 ابزاری به نام Results about you را معرفی کرد تا فرآیند حذف اطلاعات شخصی از موتور جستجوی خود ساده‌سازی کند. اکنون گفته می‌شود از اوایل سال 2023، اگر اطلاعات شخصی کاربران ازجمله شماره تلفن، آدرس پستی یا ایمیل به عنوان بخشی از نتایج جستجو به نمایش گذاشته شوند، ابزار جدید این موضوع را به کاربر اطلاع می‌دهد. هنوز اطلاعات و جزئیات بیشتری در مورد نحوه نمایش این اطلاع رسانی منتشر نشده است.

از هفته گذشته، گوگل ابزار Results about you را در دسترس برخی کاربران قرار داده است. این ابزار به کاربران کمک می‌کند بتوانند به روشی ساده‌تر نسبت به همه‌ی روش ها، نتایج جستجوهای حاوی داده‌های شخصی را حذف کنند.

بی‌شک کاربران تمایل ندارند در شرایطی قرار بگیرند که بخواهند داده‌های شخصی خود را بر روی موتور جستجوی گوگل حذف کنند ولی گاهی اوقات شرایطی پیش می‌آید که برخی افراد مجبور می‌شوند از چنین ابزارهایی استفاده کنند. گوگل نیز به نیاز این کاربران واکنش نشان داده و از اوایل سال 2023، اگر نمایش اطلاعات شخصی کاربران اتفاق بیوفتد، این موضوع به کاربر اطلاع رسانی می‌شود و کاربر مربوطه می‌تواند به سرعت درخواست حذف آن داده‌ها را ثبت کند.

گفتنی است با ثبت چنین درخواستی، گوگل فقط نتایج جستجو را محدود می‌کند و آنها را به نمایش نمی‌گذارد ولی محتوای مربوطه را به صورت کامل حذف نمی‌کند. در واقع این اطلاعات کماکان موجود هستند ولی دسترسی به آنها برای کاربران عادی و با جستجوی ساده در موتور جستجوی گوگل محدود می‌شود.

امکان حذف داده‌های شخصی موضوع تازه‌ای نیست و گوگل پیش از این نیز روشی برای حذف اطلاعات شخصی کاربران ارائه کرده است. در سیستم قبلی، کاربران باید به صفحه پشتیبانی مراجعه می‌کردند و با پر کردن فرمی حاوی نشانی اینترنتی، درخواست خود را مبنی بر حذف داده‌های شخصی، ثبت می‌کردند.

با کمک ابزار جدید، فرآیندکار ساده‌تر شده است و کاربران می‌توانند برای حذف اطلاعات شخصی خود از نتایج جستجوی گوگل به راحتی درخواست بدهند و در صورت تمایل به راحتی با ضربه زدن روی سه نقطه و مراجعه به About this Result  و انتخاب گزینه Delete Result، نسبت به حذف داده‌ها اقدام کنند.

از ابتدای 2023 نیز این روند به شکل بهتری پیش خواهد رفت و این ابزار با قابلیت‌های دیگری که به آن اضافه می‌شود، بهینه سازی شده و موثرتر از قبل می‌تواند نیاز کاربران را مرتفع سازد.

منبع: وب سایت دیجیاتو
بیشتر بخوانید:

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button