صدور مجوز استفاده از اینترنت ماهواره‌ای استارلینک برای خودرو، کشتی و هواپیما!

به گزارش خبرگزاری صدا و سیما ، استارلینک شبکه ماهواره‌ای اسپیس‌ایکس در مدار پایین زمین است که برای ارائه اینترنت پرسرعت به تمام نقاط جهان طراحی شده است. تاکنون حدود ۲۷۰۰ ماهواره برای توسعه این شبکه به فضا پرتاب شده است که نسخه پایه آن ۱۱۰ دلار برای مشتریان هزینه دارد.
اسپیس ایکس پارسال  از FCC درخواست کرده بود تا اجازه دهد از خدمات این سرویس در وسایل نقلیه در حال حرکت نیز استفاده شود. برای دسترسی به سیستم و استفاده از اینترنت، مشتریان باید آنتن مربوط به آن را خریداری کنند که برای اتصال به ماهواره‌های استارلینک طراحی شده است. با این وجود، برای دسترسی به اینترنت، آنتن‌ها باید در مکان ثابتی قرار گرفته باشند.
«تام سالیوان»، رئیس دفتر بین‌المللی FCC گفت : صدور مجوز یک کلاس جدید از پایانه‌های سیستم ماهواره اسپیس‌ایکس، دامنه قابلیت‌های آن برای پاسخگویی به نیاز‌های رو به رشد کاربرانی که در حین جابجایی و حرکت با خودرو‌های RV در سراسر کشور ، انتقال با یک کشتی باری از اروپا به ایالات متحده یا سفر با پرواز‌های داخلی و بین‌المللی هستند و نیاز به اینترنت دارند  را افزایش می‌دهد.
همچنین اسپیس ایکس تاکنون با برخی شرکت‌های هواپیمایی تجاری قرارداد‌هایی را برای ارائه خدمات اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در طول پرواز امضا کرده است. از جمله آن‌‎ها می‌توان به شرکت هواپیمایی نیمه خصوصی JSX و شرکت هواپیمایی «هاوایین ایرلاینز» اشاره کرد.
مجوز FCC همچنین شامل ارائه این سرویس برای کشتی‌ها و خودرو‌ها مانند کاروان (RV) و نیمه‌کامیون‌ها (semitrucks) نیز می‌شود. در همین زمینه  اسپیس ایکس ماه گذشته از سرویس جدیدی به نام «Starlink for RVs» رونمایی کرد که با هزینه ۱۳۵ دلار ، دسترسی به اینترنت در سفر را به کاربران ارائه می‌کرد.

 

منبع: وب سایت قطره

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button