یوتیوب با ترفندهای جعل هویت سازندگان محتوا مقابله می‌کند!

یوتیوب اخیراً روزهای سختی را برای مقابله با هرزنامه‌نویسان سپری می‌کند. اوایل سال جاری گروهی از بزرگ‌ترین تولیدکنندگان محتوا در این پلتفرم ازجمله MKBHD و Jacksepticeye ویدئوهایی ساختند که در آن نشان می‌دهند، انبوهی از هرزنامه‌نویسان با جعل هویت آن‌ها، سعی در گول زدن مخاطبان در بخش نظرات داشته‌اند. یوتیوب به شکایت‌های سازندگان محتوا پاسخ داده و تغییراتی را برای جلوگیری از این نوع کلاهبرداری‌ها در پلتفرم خود اعمال کرده است.

یوتیوب سه سیاست اصلی برای مقابله با هرزنامه‌ها درپیش گرفته است. اول این‌ که کانال‌ها دیگر نمی‌توانند تعداد مشترکان خود را پنهان کنند؛‌ اقدامی که ارسال‌کنندگان هرزنامه‌ها از آن برای کمک به استتار خود بهره می‌بردند. این تغییر به این‌ دلیل انجام شده است که بررسی تعداد مشترکان کانال، روشی سریع برای تأیید هویت واقعی افراد است.

مورد دوم این است که یوتیوب، نوع و تعداد کاراکترهای ویژه‌ای را که می‌توان در نام کانال از آن‌ها استفاده کرد، محدود می‌کند. این ویژگی یکی دیگر از تاکتیک‌های رایج ارسال هرزنامه است که گاهی اوقات در هماهنگی با تعداد مشترکان پنهان، مورداستفاده قرار می‌گیرد. اساساً ارسال‌کنندگان هرزنامه سعی می‌کنند با استفاده از کاراکترهای خاص، نام‌هایی شبیه به کانال‌های معروف ایجاد کنند. اکنون تغییر اعمال‌شده در کاراکترهای نام کانال، می‌تواند جلوی این اقدام را بگیرد.

یوتیوب همچنین درحال گسترش دسترسی به تنظیمات پیشرفته برای تعدیل نظرات است که مراحل آزمایشی آن اوایل سال جاری آغاز شد. این شرکت اکنون اعلام کرده همه‌ی تولیدکنندگان محتوا می‌توانند تنظیمات «افزایش سختگیری» را در برگه‌ی «نگه‌داری برای بررسی» که در بخش ابزارهای تعدیل نظرات وجود دارد، تغییر دهند. یوتیوب می‌گوید این کار تعداد نظرات هرزنامه و کلاهبرداری را کاهش می‌دهد. البته با استفاده از فیلترهای سختگیرانه، همیشه این خطر وجود دارد که برخی موارد مثبت نیز به‌اشتباه، به‌عنوان نظرات کاذب درنظر گرفته شوند.

اگرچه تعداد این تغییرات نسبتاً کم است، اما یوتیوب همچنان به تلاش‌های خود برای بهبود وضعیت پلتفرم درمقابل هرزنامه‌ها ادامه می‌دهد.

 

منبع: وب سایت زومیت

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button