google

Google می‌خواهد پلتفرم ابری خود را مقصد اپ‌های وب 3 کند

Google در حال جمع آوری یک تیم برای فراهم کردن خدمات واسطه برای توسعه دهندگان بلاکچین است. بدین ترتیب این کمپانی امیدوار است تا بتواند پلتفرم ابری گوگل را به مقصد اصلی اپلیکیشن‌های وب 3 تبدیل کند.

به گفته «آمیت زاوری»، نایب رئیس بخش ابری گوگل آنها قصد ندارند به شکل مستقیم بخشی از موج رمزارزها باشند و تنها در پی این هستند که با فراهم کردن فناوری های متعدد این امکان را ایجاد کنند که شرکت‌ها از مزایا و ماهیت غیر متمرکز وب 3 در کسب و کار خود بهره ببرند.

زاوری همچنین طی ایمیلی که به دست CNBC هم رسیده به کارکنانش اعلام کرده که بازار وب 3 پتانسیل فوق‌العاده عظیمی دارد و بسیاری از مشتریان‌ درخواست دارند تا این شرکت پشتیبانی از وب 3 و فناوری‌های مرتبط با رمزارز را افزایش دهد.

 

اطلاعات تکمیلی از اقدامات Google در حوزه بلاکچین

باید گفت که این نخستین باری نیست که گوگل دنیای بلاکچین را هدف می‌گیرد، این کمپانی در دی ماه نیز از تشکیل تیم دارایی های دیجیتال خبر داد و اعلام کرد تیم مذکور در پی روش هایی است که مشتریان ابری بتوانند واریز یا دریافت رمزارزی داشته باشند.

تیم جدید گوگل متشکل از افرادی است که هم در این کمپانی و هم در پروژه‌های دیگر با وب 3 سر و کار داشته‌اند. همچنین طبق گفته های زاوری انتظار می‌رود گوگل سیستمی را راه‌اندازی کند که شرکت‌ها را قادر می‌سازد تا اطلاعات‌ بلاکچین را به سادگی برای کاربران نمایش دهند.

web 3

این ابزار همچنین می‌تواند با دیگر پلتفرم‌ها مانند خدمات وب آمازون سازگاری داشته باشد. البته مورد متناقضی نیز در این میان وجود دارد زیرا هدف اصلی و غایی وب 3 ایجاد شبکه‌ای غیرمتمرکز و خارج کردن شرکت‌هایی چون گوگل ، آمازون و متا از دایره قدرت است.

با این وجود توسعه دهندگان Web 3 همچنان نیازمند میزبان جهت خدمات و اپلیکیشن‌های خود هستند و از قرار معلوم Google قصد دارد بدون توجه به ماهیت Web 3 انتخاب اول این توسعه دهندگان باشد و مونوپولی خود را ایجاد کند.

 

منبع: دیجیاتو

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button