ISMS چیست و چه کاربردی دارد؟

چه بخواهید چه نخواهید، هر کسب و کاری هدف مهاجمان سایبری است و این شامل شما نیز می شود. نقض داده ها در حال شدیدتر شدن است، با این حال بسیاری از سازمان ها هنوز تصور می کنند که هرگز با آن روبرو نخواهند شد. دفاع موثر می تواند از اکثر حملات جلوگیری کند و به شما کمک کند تا برای یک رخنه آماده شوید.

امنیت سایبری قوی نیاز به یک سیستم مدیریت امنیت اطلاعات (ISMS) دارد که بر روی سه ستون ساخته شده است: افراد، فرآیندها و فناوری. با پیاده سازی ISMS، می توانید اطلاعات خود را ایمن کنید، مقاومت خود را در برابر حملات سایبری افزایش دهید و هزینه های مرتبط با امنیت اطلاعات را کاهش دهید.

در این پست، به بررسی عملکرد درونی یک ISMS می پردازیم و مزایایی را که می تواند برای سازمان شما به همراه داشته باشد، بررسی می کنیم.

ISMS چیست؟

ISMS یک رویکرد سیستماتیک متشکل از فرآیندها، فناوری و افراد است که به شما کمک می کند از طریق مدیریت ریسک موثر، اطلاعات سازمان خود را محافظت و مدیریت کنید. این امکان انطباق با بسیاری از قوانین، از جمله GDPR (مقررات عمومی حفاظت از داده ها) را فراهم می کند و بر حفاظت از سه جنبه کلیدی اطلاعات تمرکز دارد:

  1. محرمانه بودن: اطلاعات در دسترس افراد، نهادها یا فرآیندهای غیرمجاز نیست.
  2. صداقت: اطلاعات کامل و دقیق است و از فساد محافظت می شود.
  3. در دسترس بودن: اطلاعات در دسترس و قابل استفاده توسط کاربران مجاز است.

ISO 27001 چیست در کجا قرار می گیرد؟

ISO 27001 استاندارد بین المللی است که مشخصات بهترین عملکرد ISMS را ارائه می دهد و الزامات انطباق را پوشش می دهد. در حالی که ISO 27001 مشخصات را ارائه می دهد، ISO 27002 کد رفتاری را ارائه می دهد – راهنمایی ها و بهترین شیوه هایی که می تواند برای اجرای مشخصات مورد استفاده قرار گیرد.

مزایای ISMS

ISMS منطبق با ISO 27001 چیزی بیش از کمک به شما در پیروی از قوانین و برنده شدن در تجارت انجام می دهد. برخی از ویژگی های ISMS به شرح زیر است:

  • اطلاعات خود را در تمام اشکال آن ایمن کنید: ISMS به محافظت از همه اشکال اطلاعات، اعم از دیجیتال، کاغذی یا در فضای ابری کمک می کند.
  • انعطاف پذیری حملات خود را افزایش دهید: پیاده سازی و حفظ ISMS به طور قابل توجهی مقاومت سازمان شما را در برابر حملات سایبری افزایش می دهد.
  • تمام اطلاعات خود را در یک مکان مدیریت کنید: یک ISMS یک چارچوب مرکزی برای ایمن نگه داشتن اطلاعات سازمان شما و مدیریت همه آنها در یک را مکان فراهم می کند.
  • پاسخ به تهدیدات امنیتی در حال تکامل: ISMS با تطبیق مداوم با تغییرات محیط و درون سازمان، خطر حملات در حال تکامل را کاهش می دهد.
  • کاهش هزینه‌های مرتبط با امنیت اطلاعات: به لطف رویکرد ارزیابی و تحلیل ریسک ISMS، سازمان‌ها می‌توانند هزینه‌های صرف شده برای افزودن بی‌رویه لایه‌های دفاعی را کاهش دهند که ممکن است کارساز نباشد.
  • از محرمانه بودن، در دسترس بودن و یکپارچگی داده های خود محافظت کنید: ISMS مجموعه ای از سیاست ها، رویه ها، کنترل های فنی و فیزیکی را برای محافظت از محرمانه بودن، در دسترس بودن و یکپارچگی اطلاعات شما ارائه می دهد.
  • بهبود فرهنگ شرکت: رویکرد جامع ISMS کل سازمان را پوشش می دهد، نه فقط فناوری اطلاعات. این کار کارکنان را قادر می سازد تا به آسانی خطرات را درک کنند و کنترل های امنیتی را به عنوان بخشی از شیوه های کاری روزمره خود بپذیرند.

 

منبع: وب سایت itgovernance

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button