بیشتر رمزهای عبور به راحتی قابل هک شدن هستند!

براساس مطالعه‌ای که توسط NordPass انجام شده، در صدر بیشترین پسورد‌های استفاده شده توسط مدیران عامل، «12345678» و «password» قرار دارند.

به گزارش دیلی میل، این شرکت به لطف همکاری خود با محققان مستقلی که در تحقیق در مورد حوادث امنیت سایبری تخصص دارند، این فهرست را تنظیم کرده است. این تیم تحقیقاتی بیش از ۲۹۰ میلیون نقض داده در سراسر جهان را تجزیه و تحلیل کردند. از جمله حوزه‌هایی که تحت تأثیر نقض داده‌ها قرار گرفته اند به ترتیب فناوری، مالی، ساخت و ساز و مراقبت‌های بهداشتی هستند.

رمز‌های عبور پر استفاده

با توجه به موارد فوق، مشخص شد که رمز عبور “12345678” رایج‌ترین رمز عبور در بین مدیران عامل است، زیرا از بین 290 میلیون نقض داده، توسط 29401 مدیرعامل استفاده شده است. پسورد بعدی این لیست «password» است که توسط 22511 مدیرعامل استفاده شده و پس از آن «12345» است که 11867 نفر در همین دسته از آن استفاده کرده‌اند. رمز عبور «123456789» نیز با 10988 استفاده در رتبه چهارم و در نهایت «qwerty» که 9738 نفر از آن استفاده کردند، قرار گرفت.

رمز‌های عبور رایج

در ادامه این مقاله تحقیقاتی به تعدادی از رمز‌های عبور پرکاربرد از جمله «Tiffany»، «Charlie»، «Michael» و «Jordan» اشاره کرد. محققان همچنین به این نتیجه رسیدند که مدیران عامل از نام حیوانات و موجودات افسانه‌ای خوششان می‌آید که این موضوع در پسورد‌های استفاده شده توسط آن‌ها دیده می‌شود.

مطالعات NordPass

مطالعات NordPass در این زمینه چیز جدیدی نیست. این شرکت سال گذشته، 200 رمز عبور رایج مورد استفاده توسط عموم مردم در اینترنت را فاش کرد. این داده‌ها نشان می‌دهد که گذرواژه‌های ساده برای استفاده در بین مدیران تجاری بسیار محبوب هستند، همانطور که برای عموم مردم محبوب هستند.

جوناس کارکلیس، مدیرعامل NordPass می‌گوید: همه از نوجوانان گرفته تا صاحبان مشاغل هدف جرایم سایبری هستند و تنها تفاوت این است که قاعدتاً بنگاه‌های تجاری بهای بیشتری را برای این حملات می‌پردازند.

بر اساس موارد فوق، NordPass از کاربران خواست تا مراحل ساده‌ای را برای بهبود امنیت رمز عبور از طریق دو مرحله دنبال کنند: آموزش امنیت سایبری و فعال کردن احراز هویت چند عاملی.

 

منبع: وب سایت افکار‌نیوز

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button