گوگل قابلیت امنیتی جدیدی برای شناسایی فیشینگ ارائه کرد!

گوگل در رویداد I/O ۲۰۲۲ خود از به‌روزرسانی‌هایی در قابلیت‌های حریم‌ خصوصی و امنیت خبر داد. این شرکت همچنین قابلیتی برای حفاظت از فیشینگ در مجموعه برنامه‌های بهره‌وری ازجمله Sheets، Docs و Slides ارائه کرده است.

گوگل علاوه‌بر به‌روزرسانی‌های مربوط به حریم خصوصی و امنیت که در کنفرانس I/O امسال به آن‌ها اشاره کرد، اکنون در مجموعه برنامه‌های بهره‌وری خود ازجمله Docs، Sheets و Slides، قابلیتی برای محافظت از کاربران دربرابر فیشینگ ارائه می‌دهد. این شرکت همچنین اعلام کرد کاربران از این پس به‌طور مستقیم در نمایه‌ی کاربری خود از سایر مشکلات امنیتی احتمالی مربوط به حساب‌های کاربری مطلع خواهند شد. ابزار جدید گوگل همچنین درخواست حذف اطلاعات شخصی کاربران از جستجوی گوگل را آسان‌تر می‌کند.

گوگل قبلا فناوری‌های مختلفی برای محافظت از کاربران دربرابر کلاهبرداری‌های فیشینگ در محصولات و خدمات خود ازجمله جیمیل و کروم توسعه داده است. این شرکت می‌گوید قابلیت‌های حفاظتی آن تا به‌امروز میلیاردها تهدید را شناسایی و مسدود کرده‌اند که این مورد به تقویت بیشتر حفاظت‌های مبتنی‌بر هوش مصنوعی کمک کرده است و غول جستجوی اینترنت به‌همین‌ دلیل اکنون می‌تواند چنین سطحی از محافظت را در سایر برنامه‌هایی که افراد معمولاً برای کار از آن‌ها استفاده می‌کنند ارائه دهد.

به‌زودی اگر کاربران روی سندی کار کنند که گوگل در آن پیوند مشکوکی شناسایی کند، به آن‌ها درمورد مشکل مورد اشاره هشدار داده خواهد شد و در او را به مسیر امن هدایت خواهد کرد. این شرکت خاطرنشان می‌کند قابلیت امنیتی جدیدش به افزایش ایمنی کاربر درمیان تعداد فزاینده‌ی کلاه‌برداری‌های فیشینگ که اکنون مسئول بیش از ۹۰ درصد حملات سایبری اخیر هستند، کمک خواهد کرد.

گوگل اکنون درمورد سایر مشکلات امنیتی هنگام کار با سرویس‌های مختلف خود، کاربر را از آن مطلع خواهد کرد.

Guemmy Kim مدیر امنیت حساب‌های کاربری گوگل گفت:

ما اولین شرکت فناوری بوده‌ایم که بیش از ۱۰ سال پیش تأییدیه‌ی دومرحله‌ای ارائه دادیم و سال گذشته نیز اولین شرکتی بودیم که این ویژگی را به‌طور پیش‌فرض فعال کردیم. ما هرگز نمی‌خواهیم کاربران نگران امنیت حساب‌های خود باشند و بنابراین با ارائه‌ی قابلیت‌های امنیتی جدید، هشدارهای مربوطه را به کاربر ارسال خواهیم کرد. در این شرایط کاربران متوجه خواهند شد که حساب آن‌ها احتمالاً با مشکل امنیتی مواجه شده است.

گوگل اعلام کرد فقط در سال گذشته ۱۵۰ میلیون حساب کاربری فعال، قابلیت راستی‌آزمایی دومرحله‌ای را فعال کرده‌اند.

گوگل در I/O ۲۰۲۲ همچنین Protected Computing را معرفی کرد؛ ابزاری که برای به‌حداقل رساندن ردپای داده‌های کاربران، شناسایی داده‌ها و محدود کردن دسترسی به داده‌ها طراحی شده است. این ویژگی در برنامه‌ی Mesages و سرویس ترجمه‌ی زنده در گوشی‌های پیکسل نیز ارائه خواهد شد.

گوگل همچنین اعلام کرد به کاربران اجازه می‌دهد اطلاعات تماس شخصی خود ازجمله شماره تلفن، آدرس ایمیل یا آدرس فیزیکی را از سرویس جستجوی این شرکت حذف کنند. این تغییر به‌دنبال تصویب قانون حفاظت از داده‌های عمومی توسط اتحادیه‌ی اروپا در سال ۲۰۱۸ اعمال شده است؛ قانونی که به افراد این حق را می‌دهد که اطلاعات مربوط به خود را از موتورهای جستجو حذف کنند.

 

منبع: وب سایت زومیت

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button