روسیه حملات سایبری متعددی را روی ماهواره‌های استارلینک راهبرد می‌کند!

پس از آن‌که ایلان ماسک تصمیم گرفت تا خدمات سرویس استارلینک را به صورت گسترده در دسترس کشور اوکراین قرار دهد، روس‌ها از این تصمیم ابراز نارضایتی کرده بودند. اکنون مدیرعامل اسپیس‌ایکس می‌گوید که روسیه با انجام حملات سایبری قصد دارد در عملکرد ماهواره‌های سرویس استارلینک در اوکراین اختلال ایجاد کند.

بر اساس گزارش‌های منتشر شده، گفته می‌شود که در حال حاضر فشاری زیاد روی ماهواره‌های استارلینک وجود دارد. به دلیل این‌که استارلینک به اوکراین خدمات می‌دهد و ایلان ماسک نیز از این اقدام حمایت کرده، روس‌ ها حملات سایبری متعددی را به آنها وارد کرده‌اند.

تلاش روسیه برای اختلال در سرویس استارلینک

ایلان ماسک در یکی از توییت های جدیدش نوشته:

استارلینک تاکنون در برابر پارازیت‌ها و حملات هکری روسیه مقاومت کرده، اما آن‌ها تلاش‌های خود را افزایش می‌دهند.

همچنین حملات سایبری روسیه تنها محدود به سرویس‌های استارلینک نمی‌شود؛ بلکه طبق گزارش‌های منتشر شده، ظاهرا روس‌ها به سراغ تخریب یک سری از ارتباطات اینترنتی در مناطق مختلف اروپا و آمریکا نیز رفته‌اند.

بر اساس گزارش رویترز که ماسک نیز آن را به اشتراک گذاشت، برخی از کشورهای جهان اعتقاد دارند که روسیه پس از حمله به اوکراین در 24 فوریه، با انجام نوعی حمله سایبری به سیستم‌های اینترنت ماهواره‌ای، ده‌ها هزار مودم را برای مدت کوتاهی از دسترسی به اینترنت محروم کرده است.

جالب آن‌که اسپیس ایکس وعده می‌دهد که حتی در صورت قطعی زیرساخت‌های ارتباطی فیبر نوری یا سلولی، خدمات Starlink قطع نمی‌شوند و ارائه اتصال نامحدود و بدون محدودیت به مشتریان همچنان به قوت خودش باقی می‌ماند.

اسپیس ایکس در تلاش است تا به اوکراین در شرایط فعلی کمک کند؛ چرا که با توجه به درگیری‌های ایجاد شده بین این کشور و روسیه، ساکنان اوکراین با مشکلاتی در زمینه اتصال به اینترنت مواجه شده‌اند. سرویس Starlink به آن‌ها کمک کرده که شرایط فعلی تا حدودی بهبود بیابد.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button