سرویس استارلینک در ایران چگونه پیش می‌رود؟

سرویس استارلینک در ایران چگونه پیش می‌رود؟

با توجه به گزارشات عیسی زارع پور وزیر ارتباطات کشور گفت از راه اندازی سرویس استارلینک در ایران استقبال می‌شود به شرطی که قوانین را رعایت کند. وی همچنین ادعا داشت اینترنت روستاهای دور افتاده را برخی از اپراتور ها تامین می‌کنند.

سرویس استارلینک در ایران راه اندازی شد؟

سرویس استارلینک در ایران راه اندازی شد؟

سرویس استارلینک در ایران راه اندازی شد؟

عیسی زارع پور اعلام کرد از فعالیت اپراتور های ارائه دهنده اینترنت ماهواره ای به کاربران استقبال می‌شود. یکی از شرایط قبولی زیر پا نگذاشتن قوانین توسط این اپراتور ها است.

وی همچنین ادعا کرد اینترنت برخی از روستاهای دور افتاده در کشور توسط اپراتور های ماهواره ای تامین می‌شود. با توجه به این حرف های وزیر ارتباطات به نظر می‌رسد استارلینک در ایران نیز مورد استفاده قرار خواهد گرفت.

با شدت گرفتن فیلترینگ در ایران بحث اینترنت ماهواره ای نیز داغ تر از قبل شده است. حال باید دید عمر استارلینک در ایران چقدر خواهد بود.

فعالیت اپراتور ها در ایران

عیسی زارع پور گفت:

همانطور که قبلا عرض کردم از فعال‌ شدن اپراتورهای اینترنت ماهواره‌ای در ایران، استقبال می‌کنیم. همین الان هم حدودا 3  اپراتور هستند که در روستاهای دور افتاده، از اینترنت ماهواره‌ای آن‌ها استفاده می‌کنیم.

او همچنین تاکید کرد هر شرکتی که بخواهد طبق قوانین بین الملل در ایران فعالیت کند باید قوانین ایران را بپذیرد و این شرط شامل حال استارلینک نیز می‌شود.

از هنگامی که آمریکا تحریم های خود را علیه ایران بر روی برخی از وسایل برداشته است بسیاری از شرکت های خارجی توانستند به کاربران ایرانی خدمات بدهند. یکی از این شرکت ها اسپیس ایکس و سرویس استارلینک در ایران است.

فعال شدن استارلینک

در سه ماه گذشته شنیده های رسمی و غیر رسمی بسیار زیادی درمورد فعال شدن استارلینک در ایران به گوش رسید. در اواخر مهر نیز ایلان ماسک به کاربر ایرانی توییتر پاسخ داد که چند ترمینال شرکت اسپیس ایکس در ایران فعال است.

ایلان ماسک به تازگی در توییتر اعلام کرد 100 دستگاه استارلینک در ایران فعال شد و کاربران در حال استفاده از آن هستند. حال باید دید در آینده چه اتفاقاتی در انتظار کاربران ایرانی است.

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button