هزینه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک چقدر است؟

اینترنت ماهواره‌ای استارلینک در روزهای گذشته مورد توجه زیادی قرار گرفته؛ اما برای استفاده ازاینترنت ماهواره‌ای استارلینک کاربران باید چقدر هزینه کنند و قیمت خرید ترمینال یا دیش آن چقدر است؟

اگرچه از قدمت اینترنت ماهواره‌ای استارلینک زمان زیادی نگذشته است، اما در همین مدت زمان حضور در بازار توانسته کاربران زیادی را جذب کند و حالا کاربران ایرانی نیز منتظر دسترسی به آن هستند. در حقیقت با برداشته شدن برخی تحریم‌های تکنولوژی علیه ایران از سوی آمریکا، ایلان ماسک، مدیرعامل شرکت اسپیس ایکس وعده داده استارلینک را برای کشورمان فعال کند.

محاسبه هزینه اینترنت ماهواره‌ای استارلینک

اینترنت ماهواره ای استارلینک ارزان نیست و حتی در ماه‌های اخیر قیمت خرید کیت یا دیش آن و همچنین سرویس این اینترنت افزایش پیدا کرده است. در حالی که در گذشته قیمت خرید دیش برابر 499 دلار بود و استارلینک سرویس خود را با قیمت ماهانه 99 دلار ارائه می‌کرد، مدتی است که این قیمت‌ها را افزایش داده است.

هزینه خرید اینترنت ماهواره ای استارلینک شامل یک هزینه اولیه برای خرید تجهیزات و یک هزینه برای سرویس ماهانه آن می‌شود. در حقیقت حالا قیمت دیش یا کیت آن برابر 599 دلار است و هزینه سرویس استارلینک به صورت ماهانه به 110 دلار می‌رسد.

بنابراین حتی اگر روزی پای اینترنت استارلینک به کشورمان باز شود، با قیمت‌های نجومی هم برای تجهیزات و هم برای سرویس ماهانه آن روبه‌رو می‌شویم. با یک حساب سرانگشتی و درنظر گرفتن هزینه‌های جانبی، قیمت دیش استارلینک در ایران نزدیک به 20 میلیون تومان می‌شود و هزینه سرویس ماهانه‌اش هم از 3 میلیون تومان فراتر می‌رود. بنابراین بسیاری از مردم کشورمان قادر به تهیه آن نخواهند بود.

 

منبع: وب سایت دیجیاتو

بیشتر بخوانید:

ارائه اینترنت ماهواره‌ای در ایران به زودی؟

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button