سرعت دانلود اینترنت استارلینک رو به کاهش است!

اطلاعات سرویس Speedtest نشان می‌دهد سرعت آپلود و دانلود اینترنت ماهواره‌ای استارلینک به شکل قابل توجهی کاهش پیدا کرده است.

به نقل از اطلاعات سرویس Speedtest شرکت Ookla، کاربران ساکن در آمریکا و کانادا، شاهد افت شدید سرعت دانلود اینترنت استارلینک هستند. در بین ماه آوریل تا ژوئن سال 2022 میانگین سرعت دانلود برای کاربران آمریکایی استارلینک به 62.53 مگابیت‌برثانیه رسیده؛ درحالی‌که سرعت دانلود آمریکایی‌ها در سه‌ماهه‌ی اول سال جاری 90.55 مگابیت‌برثانیه بوده است.

علاوه‌براین سرعت آپلود نیز کاهش چشمگیری را تجربه کرده است. درحالی‌که پیش‌تر سرعت آپلود اینترنت استارلینک در آمریکا  9.33 مگابیت‌برثانیه بوده، اکنون سرعت آپلود کاربران آمریکایی به 7.24 مگابیت‌برثانیه رسیده است. در همین حین آمار نشان می‌دهد در کانادا نیز میانگین سرعت دانلود از 97.40 مگابیت‌برثانیه به 75.73 مگابیت‌برثانیه کاهش یافته است.

ادعای کاهش سرعت آپلود و دانلود اینترنت استارلینک نخستین بار توسط Ookla و براساس داده‌های سرویس Speedtest.net مطرح شد. Speedtest.net وب‌سایتی است که دردسترس مردم قرار دارد و به کاربران امکان می‌دهد سرعت اینترنت خود را بررسی کنند.

شرکت Ookla دلیل افت سرعت استارلینک را محبوبیت این اینترنت ماهواره‌ای در میان مردم می‌داند. صدها هزار نفر در کانادا و آمریکا برای دریافت اینترنت استارلینک ثبت‌نام کرده‌اند. یکی از مزایای بزرگ استارلینک، ارائه‌ی اینترنت پهن‌باند به مناطق دور افتاده‌ای است که ساکنان آن به اینترنت کم سرعت دسترسی دارند. افزایش مخاطب استارلینک باعث شده است ظرفیت شبکه‌ی طراحی‌شده توسط شرکت اسپیس ایکس محدود شود و در سلول‌هایی که مشترکین زیادی هستند، سرعت اینترنت کاهش پیدا کند.

Ookla می‌گوید مشکلات ناشی از شلوغی شبکه‌ی استارلینک محدود به کانادا و آمریکا نیست و کاربران این سرویس را در سراسر دنیا تحت تأثیر قرار داده است. در بخشی از گزارش Ookla آمده است:

با افزایش تعداد کاربران، سرعت استارلینک در تمامی کشورهایی که در یک سال اخیر در آن‌ها نظرسنجی انجام داده‌ایم کاهش یافته است.

با این‌وجود، به‌نظر می‌رسد کیفیت سرویس پهن‌باند استارلینک در قاره اروپا به شکل قابل توجهی بهتر از آمریکای شمالی است. براساس گزارش Ookla، میانگین سرعت دانلود اینترنت استارلینک در اروپا  بیش از 90 یا 100 مگابیت‌برثانیه هستند. حتی در برخی موارد سرعت استارلینک از سرعت سرویس‌های پهن‌باند ثابت نیز فراتر می‌رود.

اسپیس ایکس تاکنون واکنشی درباره‌ی مشکل ازدحام شبکه‌ی استارلینک نشان نداده، اما در سکوت خبری ازطریق بخش پشتیبانی مشتریان به افت سرعت دانلود سرویس اینترنت ماهواره‌ای خود اذعان کرده است. اسپیس ایکس برای رفع مشکلات مربوط به ازدحام شبکه قصد دارد هزاران ماهواره‌ی دیگر را به مدار پایینی زمین ارسال کند که البته انجام این کار نیاز به دریافت مجوز از نهادهای رگولاتوری خواهد داشت.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

ویرایش چهره انسان توسط هوش مصنوعی DALL-E!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button