ویرایش چهره انسان توسط هوش مصنوعی DALL-E!

OpenAI به‌عنوان توسعه‌دهنده‌ی DALL-E، تغییراتی روی موتور تولید تصویر این هوش مصنوعی اعمال کرده است که می‌تواند ویرایش چهره انسان را به‌طور امن و بدون ترس از سوءاستفاده‌‌های احتمالی، انجام دهد.

OpenAI اکنون به کاربران سیستم تولید تصویر مبتی‌بر هوش مصنوعی خود موسوم به DALL-E اجازه می‌دهد تا ویرایش چهره انسان را بدون ترس انجام دهند. این قابلیت قبلاً به‌دلیل نگرانی‌های ناشی از احتمال سوءاستفاده‌، غیرمجاز بود اما طی نامه‌ای که به میلیون‌ها کاربر این هوش مصنوعی ارسال شد، پس از اعمال بهبود در فیلترها برای حذف تصاویر حاوی محتوای جنسی و خشونت‌آمیز، اکنون دردسترس عموم قرار گرفته است.

قابلیت جدید هوش مصنوعی DALL-E به‌ کاربران اجازه می‌دهد تصاویر را با روش‌های مختلفی ویرایش کنند. درواقع اکنون می‌توان عکس‌های شخصی را آپلود و تغییراتی روی آن اعمال کرد.

OpenAI در نامه‌ی خود به کاربران گفت:

با بهبود سیستم ایمنی ما، DALL-E اکنون از قابلیت ویرایش تصویر پشتیبانی می‌کند و احتمال آسیب‌های ناشی از دیپ‌فیک‌ها را نیز به‌حداقل می‌رساند.

تصمیم به اضافه کردن قابلیت ویرایش تصویر به DALL-E پس از انجام مذاکرات مداوم سازندگان این هوش مصنوعی با کاربران آن اتخاذ شده است؛ فرآیندی که طی آن، خطرات احتمالی فناوری مذکور مورد بررسی قرار می‌گیرد. OpenAI به‌عنوان شرکتی که بودجه‌ی درخورتوجهی دراختیار دارد و همچنین با درنظر گرفتن روابط بسیار خوبی که با غول‌های‌ فناوری مثل مایکروسافت برقرار کرده، رویکردی نسبتاً محتاطانه را در پیش گرفته است.

البته رقبایی مثل Stable Diffusion با اعمال محدودیت‌های کمتر برای کاربران خود، اکنون در این حوزه از OpenAI پیشی گرفته‌اند. این شرایط به افزایش سرعت توسعه‌ی فناوری‌های مرتبط با هوش مصنوعی کمک می‌کند، اما از طرف دیگر، امکان استفاده از آن‌ها در برنامه‌های مخرب نیز افزایش می‌یابد.

OpenAI با اعمال محدودیت‌هایی، امکان سوءاستفاده از DALL-E را کاهش داده است. در بخشی از توافق‌نامه‌ی استفاده‌ از این فناوری به کاربران تأکید می‌شود که از آپلود تصاویر افراد، بدون کسب رضایت از آن‌ها خودداری کنند..

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

پیشنهاد مسیر با کمترین میزان مصرف سوخت قابلیت جدید گوگل مپ!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button