ردیابی غیرقانونی گوشی‌

ردیابی غیرقانونی گوشی‌ توسط گوگل!

گوگل به علت شکایت ایالت‌آریزونا برپایه اینکه این شرکت برای ارائه تبلیغات هدفمند، ردیابی غیرقانونی گوشی‌ کاربران خود را انجام داده است به پرداخت جریمه‌ی 85 میلیون‌دلاری محکوم شد.

مارک برنوویچ، دادستان کل در ماه می 2020 شکایتی علیه گوگل تنظیم کرد و مدعی شد این شرکت با جمع‌آوری اطلاعات موقعیت‌مکانی از کاربران اندروید، حتی بعد ازخاموش کردن این قابلیت، قانون حفاظت از حریم‌شخصی مصرف‌کنندگان را نقض کرده است. همچنین ردیابی غیرقانونی گوشی‌ کاربران خود را انجام داده است.

گوگل در ماه ژانویه از دادگاه درخواست کرد که پرونده‌ی این شکایت را رد کند زیرا، کلاهبرداری مورداشاره باید به یک تبلیغ مرتبط باشد. ولی قاضی پرونده با درخواست گوگل موافقت نکرد.

دفتر برنوویچ روز سه‌ شنبه در بیانیه‌ای اعلام کرد که مبلغ 85 میلیون‌دلار، بزرگ‌ترین مبلغی است که گوگل در ازای این تخلفات باید بپردازد.

سخنگوی گوگل با انتشار بیانیه‌ای اعلام کرد که شکایت ایالت آریزونا به سیاست‌های قدیمی‌ محصولات گوگل ارتباط دارد که در سال‌های اخیر تغییر کرده‌اند.

وی اظهار داشت:

ما گزینه‌های حذف خودکار داده‌های مکانی و کنترل‌های ساده را به کاربران ارائه می‌دهیم و تلاش ما این است تا همیشه داده‌های جمع‌آوری‌شده را به‌حداقل برسانیم.

درهمین‌ راستا، گوگل درمورد ردیابی داده‌ها با شکایت‌های دیگری از سوی دادستان‌های کل در تگزاس، ایندیانا و واشنگتن‌ دی‌سی مواجه است.

این پرونده‌ها مثل شکایت آریزونا از گزارشی درسال 2018 منشا می‌گیرد که در آن اشاره شد گوگل بدون اجازه کاربران، داده‌های آن‌ها را جمع‌آوری می‌کند.

 

منبع: وب سایت زومیت

بیشتر بخوانید:

مسئله کوانتومی 100 هزار معادله ای توسط هوش مصنوعی در 4 معادله خلاصه شد!

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button