کشف آسیب‌پذیری سایبری بین‌المللی توسط استارتاپ ایرانی!

به گزارش گروه اقتصادی خبرگزاری دانشجو، یک استارتاپ ایرانی که در حوزه امنیت سایبری فعالیت می‌کند، در زمان اجرای یکی از پروژه‌های تست نفوذ خود، موفق به کشف یک آسیب پذیری بین المللی در نرم‌افزار Teampass شد؛ ابزاری برای مدیریت انواع گذرواژه که بعضی شرکت‌های ایرانی نیز از آن استفاده می‌کنند.

محمدرضا مستمع، مدیرعامل راسپینا نت‌پارس در همین رابطه توضیح داد: پس از انجام تست نفوذ برای یک مشتری ایرانی و بعضی سرویس‌هایی که این مشتری از آن‌ها استفاده می‌کرد، به آسیب‌پذیری جدی در نرم‌افزار Teampass برخورد کردیم. این آسیب پذیری از نوع XSS بود که به وسیله آن، نفوذگر می‌تواند کد جاوا اسکریپت خود را روی مرورگر قربانی اجرا کند.

وی افزود: در واقع با استفاده از این آسیب‌پذیری، هکر می‌تواند به روشن کردن وب‌کم کاربر یا حتی داده‌هایی مانند کوکی‌های مرورگر کاربر دسترسی داشته باشد تا به جای قربانی روی نرم افزار Teampass لاگین شود و به تمامی رمز عبور‌های ذخیره شده در این نرم افزار دسترسی پیدا کند. دست یافتن به چنین سطحی از آسیب پذیری برای یک هکر به معنای زدن ۱۰۰ نشان با یک تیر است. ما به تازگی و پس از کشف این ضعف، آن را به Teampass گزارش دادیم تا مشکل را برطرف کنند. این ضعف اکنون در این نرم‌افزار فرانسوی برطرف شده است.

به گفته مدیرعامل این مجموعه، این آسیب‌پذیری در مرجع بین‌المللی Mitre با شماره CVE-۲۰۲۲-۲۶۹۸۰ ثبت شده است. همچنین کد سواستفاده از این آسیب‌پذیری در گیت‌هاب راسپینا نت پارس نیز قرار داده شده است. نکته مهم اینکه موسسه ملی استاندارد و تکنولوژی ایالات متحده (NIST) نیز میزان ریسک امنیتی همین آسیب‌پذیری را ۶.۱ از ۱۰ اعلام کرده است که در سطح متوسط است.

مستمع خاطرنشان کرد: در واقع دستیابی به پسورد، اولین بخشی است که مورد حمله هکر‌ها قرار می‌گیرد؛ به ویژه در سازمان‌های بزرگ که دسترسی به پسورد‌ها به معنای دستیابی به تمامی اطلاعات است. از آنجایی که برخی سازمان‌ها و شرکت‌های ایرانی از نرم‌افزار Teampass استفاده می‌کردند خطری بزرگ و بالقوه آن‌ها را تهدید می‌کرد.

 

منبع: وب سایت قطره

 

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button