هکرها به بیش از یک میلیارد دستگاه اینترنت اشیا را در سال گذشته حمله کردند!

به نظر می رسد دستگاه های مرتبط با اینترنت اشیا نیز از حمله هکرها در امان نبوده و تنها در سال گذشته حدود یک میلیارد دستگاه الکترونیکی هوشمند به دلیل امنیت پایین مورد حمله قرار گرفتند.

دستگاه‌های هوشمند باعث جذب هکرها و گروه‌های مهاجم خواهد شد زیرا گزارش‌های اخیر نشان می‌دهد در سال گذشته تعداد دستگاه های مورد حمله قرار گرفته در رابطه با اینترنت اشیا بیش از یک میلیارد بوده است. البته در آینده نیز تعداد این حملات افزایش میابد زیرا تعداد لوازم برقی و الکترونیکی هوشمند درون بازار همچنان در حال افزایش است.

بسیاری از دستگاه های مورد توجه هکرهای سازمان یافته مرتبط با اینترنت اشیا بودند. طبق گزارشی که شبکه SAM Seamless منتشر کرد تنها در سال ۲۰۲۱ حمله هکرها به دستگاه های هوشمند بیش از یک میلیارد مورد بود که نهصد میلیون از آن ها اختصاصاً به اینترنت اشیا تعلق میگیرد. از این تعداد نیمی در شبکه های خانگی و نیمی دیگر به حمله‌های و رفتارهای مشکوک در شبکه مربوط می شود.

در این بین حملات شامل DDoS، حملات brute force و یا مبتنی بر سیاست DPI رایج ترین نوع حمله هکرها بوده است. محبوب ترین دستگاه سخت‌افزاری حمله هکرها نیز روترهای خانگی است. این روتر ها بسیار رایج بوده و آسیب پذیری آنها در برابر حملات نیز بسیار زیاد است. از دیگر دستگاه های مورد حمله می توان به روتر های شبکه مش، نقاط دسترسی اینترنت AP ،سیستم های ذخیره سازی تحت شبکه NAS ، ویپ و دوربینهای متصل به اینترنت اشاره کرد.

از دلایل اصلی موفقیت حمله هکرها نیز امنیت ضعیف دستگاههای هوشمند بوده است. با توجه به اینکه در میان مشتریان و کاربران درک کلی از امنیت در اکوسیستم شبکه وجود ندارد و تنوع بسیار زیاد سیستم عامل های مربوط به این دستگاه ها، به روز رسانی آنها نیز دشوار است.

 

منبع: وب سایت تکنا

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button