تعداد بدافزار های ویندوز و اندروید نسبت به پلتفرم اپل بیشتر است!

بیش از 34 میلیون نمونه بدافزار جدید تا به امروز در سال 2022 کشف شده است که سیستم عامل های ویندوز و اندروید در مقایسه با سیستم های اپل مانند مک، در معرض خطر بیشتری قرار دارند.

بر اساس داده‌های Atlas VPN، نویسندگان بدافزار روزانه بیش از 316000 تهدید بدافزار جدید در سال 2022 ایجاد کرده‌اند. اطلاعات این تیم بر اساس تجزیه و تحلیل داده های یک فروشنده مستقل آنتی ویروس و امنیت است.

ماه ژانویه با 11.41 میلیون نمونه بدافزار بیشترین جهش در توسعه بدافزارهای جدید را داشت. ماه فوریه شاهد 8.93 میلیون نمونه بدافزار بود، در حالی که این عدد در ماه مارس به 8.77 میلیون رسیده بود. در پایان سه ماهه اول سال 2022، تعداد بدافزار های کشف شده به 29.11 میلیون رسید. این داده ها آخرین بار در 20 آوریل 2022 به روز شد. با این شمارش، حداقل تاکنون 5.65 میلیون نمونه بدافزار جدید کشف شده است.

به نظر می رسد که پلتفرم های اپل کمتر تحت تأثیر قرار گرفته اند، زیرا macOS شاهد 2000 نمونه بدافزار جدید در سال 2022 است. علیرغم نادر بودن نسبی بدافزار macOS، اپل همچنان تعداد تهدیدات روی پلتفرم را در مقایسه با iOS «غیرقابل قبول» می‌داند.

شیوع بدافزار در پلتفرم‌های رقیب مانند اندروید و ویندوز یکی از دلایل اصلی اپل علیه باز کردن پلتفرم‌هایش بوده است. اپل بارها استدلال کرده است که قوانین ضد انحصار در ایالات متحده و اتحادیه اروپا می تواند آسیب واقعی به حریم خصوصی و امنیت کاربران وارد کند.

 

منبع: وب سایت Apple insider

جهت به اشتراک گذاری این مطلب روی رسانه مورد نظر کلیک کنید.

ارتباط با ما

جهت خرید آنتی ویروس و ضد باج افزار و مشاهده محصولات ما اینجا کلیک کنید.

آنتی ویروس و ضد باج افزار

کاوش پردازش کارگزار فناوری اطلاعات

جشنواره فروش سرور HP

جهت دریافت اطلاعیه جشنواره پیش رو فرم رو برو را تکمیل نمایید.

دیدگاهتان را بنویسید

سیستم باتری مانیتورینگ آرکا

سبد خرید
ورود

هنوز حساب کاربری ندارید؟

لینک دانلود

جهت نمایش لینک های دانلود اطلاعات زیر را تکمیل نمایید.

Call Now Button